Разумков назвав 4 комітети, які можуть віддати майбутній опозиції

коментар лідера партії “Слуга народу” Дмитра Разумкова після закінчення роботи підготовчої групи, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Майбутнім опозиційним фракціям пропонують очолити комітети з питань прав людини і деокупацію тимчасово окупованих територій, свободи слова, молоді та спорту, євроінтеграції та комісію з питань ветеранів.

 Разумков відмовився назвати кандидатури, яким пропонується очолити комітети, пославшись на те, що поки немає консолідованого рішення з цього питання.

Щодо складу парламентських комітетів прийняти остаточне рішення не вдалося, оскільки ще не всі політичні сили подали свої кандидатури, додав Разумков.

 “Я думаю, що до вечора (26 серпня – ред.) ми вже отримаємо усі пропозиції по керівному складу в комітетах і до ранку вийдемо з консолідованою позицією”, – заявив він.

Він також висловив очікування, що робота у парламенті “буде спрямована не на політичну позицію або опозицію, а на розвиток держави”.

Раніше представник президента в ВР Руслан Стефанчук заявив, що партія “Слуга народу” готова “кожній з опозиційних сил віддати по комітету для керівництва, а сама взяти першого заступника або секретаря”.

Серед питань, які планується обговорити на засіданні першої групи 26 серпня (з питань роботи профільних комітетів) – узгодження порядку денного на першу сесію, процедурні питання, такі “як доповідь голови, позачергове послання президента”, повідомив він.

Співголова партії ОПЗЖ (“Опозиційна платформа – За життя”) Вадим Рабиновичзаявив, що партії запропонували очолити комітет Верховної Ради з питань свободи слова. При цьому, за його словами, комітет – “з обрізаними повноваженнями, відсутніми функціями, з відсутністю можливості щось робити”.

У партії “Голос” у свою чергу заявили, що розподіл керівних посад у комітетах “дуже попередній”.

Нагадаємо,

  • Позачергові вибори до Верховної Ради відбулися 21 липня.
  • За підсумками опрацювання 100% протоколів голосування, до ВР проходить 254 нардепи від “Слуги народу”. Від партії “Опозиційна платформа – За життя” – 43 нардепи, “Батьківщина” – 26 нардепів, “Європейська солідарність” – 25 нардепів, “Голос” – 20 нардепів.
  • Перше урочисте засідання Верховної Ради 9 скликання відбудеться 29 серпня.
  • Тимчасова президія на врочистому засіданні Верховної Ради складатиметься з Дмитра Разумкова, Руслана Стефанчука, Юлія Іоффе, Андрія Кожем’якіна, Михайла Забродського та Ярослава Железняка.
  • Посади спікера та віце-спікера у новій Раді посядуть нардепи від “Слуги народу” Дмитро Разумков і Руслан Стефанчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *