Радник міністра внутрішніх справ України: Більше на поступки власникам авто на єврономерах не йтимуть
Для власників авто на єврономерах в Україні забезпечили пільговий період перереєстрації та відтермінували штрафи. Більше на поступки їм не йтимуть, заявив радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко.
Держава останні два роки виконувала вимоги, які висували власники авто на єврономерах, ситуацію із цим в Україні врегулювали. Про це заявив 9 листопада в ефірі програми “5 вопросов на злобу дня” на телеканалі “Дом” радник міністра внутрішніх справ України Володимир Мартиненко.
“Говорімо відверто: ці транспортні засоби завезли, коли в нас волонтери почали поставляти машини з європейською реєстрацією для наших захисників на передову. І скористалося цією нормативною щілиною багато тих, хто не захотів виконувати закон і розмитнювати свої транспортні засоби”, – зазначив радник.
Він підкреслив, що порушників закону стало багато, вони сформувалися в політичні чи соціальні групи. Уряд і парламент забезпечили власникам “євроблях” пільговий період перереєстрації та відтермінували штрафи.
За словами Мартиненка, якщо виконати чергові вимоги власників цих авто, у них незабаром з’являться нові.
“У нас у країні є закон, його потрібно виконувати. У нас є Митний кодекс, згідно з яким на розмитнення транспортного засобу дають 10 днів. Ці люди вже пішли на порушення законодавства. Зараз у нас діє заборона виїжджати на цих транспортних засобах на дорогу, і поки ще поліція дивиться на них лояльно”, – сказав радник міністра.
25 листопада 2018 року набув чинності закон про зміну ставок акцизу для “євроблях”. Ухвалення закону супроводжували протести власників таких машин.
Верховна Рада 15 травня 2019-го ухвалила законопроєкт, який продовжив до 24 серпня перехідний період, після якого із власників “євроблях” мали стягувати штрафи за порушення термінів митного оформлення. Відтермінування штрафів продовжили до 20 листопада 2019 року, потім – до 31 грудня 2019 року.
19 червня група із понад 40 народних депутатів зареєструвала три законопроєкти про пільгове розмитнення нових і старих транспортних засобів, привезених в Україну.
За оцінкою авторів законопроєктів, станом на 1 травня 2020 року в Україні в режимі тимчасового ввезення або транзиту 750 тис. “євроблях”, зокрема 500 тис. – із порушенням термінів та умов режимів.