Прослушці – так, а обшуки у нардепів лише з дозволу ВР

Верховна Рада України 4 жовтня ухвалила в другому читанні і в цілому запропонований президентом законопроєкт №1009, який дозволяє НАБУ і ДБР прослуховувати фігурантів кримінальних справ.

Відповідне рішення підтримали 330 депутатів. При цьому за дозвіл обшуків і прослуховування у нардепів вони не проголосували.

Документ презентував глава комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський від партії “Слуга народу”.

Найбільш важливою зміною в кримінально-процесуальне законодавство стало те, що НАБУ і ДБР отримали автономне право на прослушку. Спочатку документ передбачав дозвіл на проведення обшуків і отримання даних депутатів без дозволу парламенту, але численні правки депутатів їх виключили.

За словами голови фракції “СН” Давида Арахамія, для цього вони мають намір розробити окремий законопроект.

В ході засідання спікер Ради Дмитро Разумков зачитував номера правок, але багато хто з їхніх авторів не наполягали на їх розгляді.

Раніше через цей законопроєкт розгорівся скандал. Парламентарі почали голосувати у першому читанні, однак у цей момент стало відомо, що питання зняли з розгляду через порушення регламенту. Коли Разумков закликав зупинити голосування, деякі депутати вже встигли зробити вибір.

Як виявилося, виступили не всі охочі.

Як повідомив у ФБ  Центр Протидії Корупції, вони не зовсім поділяють такі рішення депутатів:

не скасували остаточно депутатську недоторканність
не дозволили обшукувати та прослуховувати депутатів без згоди Ради
зберегли частину “правок” Лозового (строки розслідувань)

Заради справедливості про позитив. Депутати:

дозволили надання прослушки для НАБУ
скасували частину “правок Лозового” (експертизи)

Нагадаємо:

  • 6 вересня Комітет парламенту з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроєкт №1009 президента Володимира Зеленського про дозвіл прослуховувати народних депутатів.
  • 20 вересня членам “Слуги народу” на засіданні фракції нібито влаштували “порку” за провалений законопроєкт 9 про зміни до Кримінального кодексу в частині дозволу обшуків нардепів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *