Прогноз: Ціни на медичні послуги в Україні зростуть

У новому сезоні ціни на медичні послуги зростуть, зробив прогноз доктор медичних наук, професор, лікар-стоматолог і засновник мережі “Клініка Заблоцького” Ярослав Заблоцький. Про це він розповів “Коментарям”.

“Завдяки пандемії керівництво нашої держави помітило, яка медицина в Україні. Що її таки потрібно терміново міняти, тобто інвестувати туди кошти. Дуже б хотілося, щоб після пандемії все в цьому сенсі не залишилося, як було” , – говорить доктор.

За його словами, медичні установи вже змінюються в міру накопичення знань: збільшують розміри, зони очікування і рецепції, щоб забезпечити соціальну дистанцію, опрацьовують маршрути пацієнтів, щоб мінімізувати контакти.

“Варто сказати, що витрати медичних установ стрімко зросли, а доходи стрімко зменшилися. Зменшилася кількість відвідувань, особливо, планових операцій. Адже люди бояться приходити в лікарню, з огляду на ризики заразитися, – говорить Заблоцький. – Виробники та дистриб’ютори підняли ціни на одноразовий одяг, рукавички, маски (були по 80 копійок, а стали по 5-8 гривень), не кажучи вже про необхідність застосування респіраторів вартістю 50-80 гривень. При цьому їх необхідна щоденна кількість стрімко зросла. Не кажучи вже про обсяги дезінфікуючих розчинів, які потрібно купити. Тому всі без винятку клініки несуть все більші витрати”.

При цьому, зазначив доктор, витрати на захист лікаря найбільше зросли в стоматології. Адже, як з’ясувалося, стоматологія є майже найбільш небезпечною професією з точки зору ризиків заразитися коронавірусом.

“Зуби неможливо лікувати в масці. А, як стало, відомо, коронавірус “живе” в слині та при лікуванні зубів, змішуючись з водою чи не у всіх стоматологічних пристроях, потрапляє прямо з мікро-бризками в обличчя лікаря. Тому починаючи лікування кожного нового пацієнта, незалежно від обсягів роботи, стоматологи одягаються, як і лікарі, що працюють в лікарнях з ковід. Витрати на лікаря і асистента сьогодні складають близько 600 гривень на прийом одного пацієнта, тому більша частина стоматологічних клінік ввела новий вид послуги – “захисний одяг”, за який змушені платити пацієнти. Інша частина клінік, яка не запровадила такої послуги, зазнає збитків, сподіваючись, що все це скоро закінчиться “, – розповів Заболоцький.

Лікар упевнений, що пацієнти, принаймні, та їх частина, яка серйозно ставиться до своєї безпеки, будуть вибирати саме такі клініки, де є більше безпеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *