Працівника штабу ВМС спіймали на хабарі, а почесного члена Міжнародного олімпійського комітету Сергія Бубку звинуватили
Працівника штабу командування Військово-морських сил України затримали за підозрою у вимаганні та отриманні від двох військовослужбовців хабарів за включення їх до списків миротворців в Конго.
Про це повідомила прес-служба військової прокуратури Південного регіону в п’ятницю, 5 липня, пише «Слово і Діло».
Чоловіка затримали в рамках спільної операції військової прокуратури, Національної поліції і Служби безпеки України.
Як повідомляють у відомстві, посадова особа 56-й комендатури охорони та обслуговування штабу командування ВМС Збройних сил України отримала хабар 8,6 тисяч доларів США, після чого була затримана оперативниками.
Йому готують повідомлення про підозру в отриманні хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище (ч. 3 ст. 368 КК). Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін від 8 до 12 років з конфіскацією майна і позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.
Правоохоронці мають намір просити суд обрати затриманому запобіжний захід.
Раніше Бубку звинуватили в отриманні хабара при виборі столиці Олімпійських ігор.
Екс-губернатор Ріо-де-Жанейро Сержіу Кабрал, обвинувачений в корупції, заявив, що підкупив почесного члена Міжнародного олімпійського комітету Сергія Бубку і ще 8 осіб під час голосування при виборі столиці Олімпійських ігор-2016.
Як пише «Слово і Діло», про це він заявив в Федеральному суді Бразилії, повідомляє канадський ресурс GamesBids.com.
Кабрал розповів, що нібито під час однієї із зустрічей в серпні 2009 року тодішній глава Національного олімпійського комітету Бразилії Карлос Артур Нузман познайомив його з президентом Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF) Ламіном Діаком. За словами Кабрала, Нузман зазначив, що Діак може забезпечити Ріо «п’ять або шість голосів» в обмін на 1,5 мільйона доларів.
Передбачається, що платежі здійснювалися через сина Діака, Папу Массату Діака.
У вересні 2009 року, за словами Кабрала, Папа Діак заявив, що може забезпечити 9 голосів, але йому потрібно ще 500 тисяч доларів. Кабрал відповів, що це буде зроблено.
Серед тих членів МОК, які були готові продати свої голоси, Кабрал також назвав чотириразового золотого призера з Росії Олександра Попова.
Кабрал стверджував, що голоси були куплені лише для того, щоб пройти перший тур голосування.
У результаті за підсумками трьох раундів в конкурсі на столицю Олімпійських ігор перемогла заявка Ріо-де-Жанейро.
Ігри в Ріо-де-Жанейро пройшли з 5 по 21 серпня 2016 року.
На даний момент Кабрала визнали винним у дев’яти корупційних справах, він засуджений на 198 років.