Подорожчання тарифів на тепло і електроенергію призведе до ще більшого падіння гривні і може викликати гіперінфляцію
Вчора більшість економічних видань Європи відзначили той факт, що в країни ЄС повернулася дефляція. Говорячи простою мовою, тепер на один євро можна купити на 2-5% більше ніж рік тому.
Викликано це було тим, що в світі впала ціна на енергоресурси і сировину. Виходить, що в ЄС дешева нафта привела до того, що на АЗС бензин стали продавати дешевше, і собівартість товарів і послуг стала падати.
Теж сталося і в промисловості і будівництві, де вартість на сировину теж впала, і в кінцевому підсумку ціни в магазинах дали можливість відчути себе багатшими кожному жителю ЄС, чого не можна сказати про Росію і країнах які жили з продажу вуглеводнів і сировини.
Здавалося б, Україна повинна була теж стати тією країною, яка б отримувала вигоду від ситуації, що склалася, проте в Україні все чомусь сталося з точністю до навпаки.
Замість того щоб скористатися моментом і знизити ціни на паливо і тарифи ЖКГ, слідом за зниженням цін на світових ринках, наші правителі навпаки почали розкручувати маховик інфляції підвищуючи тарифи на ЖКГ і не знижуючи цін на бензин на АЗС Києва.
Будь-якому першокурснику зрозуміло, що в структурі собівартості будь-яких товарів і послуг обов’язково присутні транспортні витрати і витрати на ЖКГ. В Умовах України дані витрати всупереч всім законам логіки продовжували рости цілий рік, що призвело до того, що витрати на ЖКГ та енергоресурси стали порівняти з витратами на виплати заробітних плат. Саме цим і пояснюється той факт, що зарплати не росли, бо власникам треба було оплачувати рахунки за енергію або зупиняти виробництво.
Вийшло так, що народ України своїми зарплатами компенсував зростання тарифів, що вже призвело до того, що навіть номінальна заробітна плата в Україні впала на 5-10%, я вже мовчу про те, якщо перерахувати заробітну плату на долари.
Якщо раніше реальна заробітна плата була в межах 400 доларів, то сьогодні при курсі 27, вона ледь дотягує до 200 доларів США.
Все це призвело до того, що гроші, які люди витрачали на споживання товарів народного споживання і продуктів, стали йти в кишені до монополістам енергетикам.
Виходить раніше ми створювали попит на продукти харчування, одяг, вітчизняні автомобілі, а тепер ми їх не купуємо, чим зупиняємо реальне виробництво в Україні і скорочуємо робочі місця, зате олігархи отримують супер прибутку і нашими грошима оплачують свої борги, які вони брали у МВФ.
Їм це настільки сподобалося, що вони вже скоро знову підвищать нам тарифи на енергетику, газ для авто і соляру, ніж в черговий раз розкрутять описаний мною вище процес.
В кінцевому підсумку це призведе до повної зупинки економіки, майже 100% -ної безробіттю та гіперінфляції, що в свою чергу може викликати незворотні процеси, які ми вже спостерігали в 1991 році, коли слідом за падінням економіки почалися паради суверенітетів.
Вже зрозуміло, що приблизно з вересня 2015 року, ми втратили довіру в особі заходу, і саме цим можна пояснити той факт, що грошей від МВФ немає, не дивлячись на те, що ми вже виконали всі умови, про які говори Яценюк і Гройсман. Виходить, що Яценюк і Гройсман обманювали людей? Адже грошей від МВФ немає, і не передбачається ….
Найстрашніше, що чомусь європейські реформи у нас починають з того, що ставлять європейські ціни на товари і послуги, однак європейського контролю якості та принципу – «плачу тільки за те, що реально спожив» – немає. Я вже мовчу про європейські зарплати і пенсії.
Ось тарифи на тепло! У одного в квартирі одна секція батарей у другого їх 2 або 3, а платять за квадратні метри, а не за фактично спожите тепло.
Або ще немає лікарень для страхової медицини, але вже починають збирати страховку за цю медицину.
А чи не можна навпаки, спочатку хороший автобан, а потім я плачу за кожен кілометр, який по ньому проїхав, або спочатку лічильники на тепло, а потім оплата за те, що реально спожив.
Але ж за ці 2,5 року можна було зробити так багато. Ось у мене накопичилося, як мінімум п’ять «Чому?» …
1. Чому б не зняти податкові обмеження на ввезення машин як в Молдові? Чому не зняли грабіжницький податок, коли машина однієї і тієї ж марки в Україні дорожче на 40% ніж навіть в Росії або в окупованому Криму?
2. Де безвізовий режим? Ми вже підписали всі що можна і затягли паски так, що вже нікуди затягувати, коли нас будуть пускати в ЄС за паспортом громадянина України?
3. Де обіцяна соціальна справедливість при встановленні цін на тарифи ЖКГ і реальна підтримка населення субсидіями? Де лічильники тепла за рахунок монополіста? Чому ми платимо не за те, що спожили, а за квадратні метри?
4. Чому до сих пір не створена справжня страхова медицина, за 2,5 року можна було заново відбудувати і лікарні і госпіталю.
5. Чому не дозволили покупку короткоствольної зброї та його застосування для захисту
І відповідей на ці питання немає, але вже ясно, що інфляція і курс гривні по відношенню до долара будуть рости. І рости, вони будуть саме по тому, що наш уряд замість того, щоб слідувати світовій кон’юнктурі і законам економіки та знизити ціни на енергоресурси, навпаки підвищують їх вартість і розкручуючи спіраль інфляції …
Кому це вигідно? Напевно, тим, хто хоче за безцінь приватизувати те, що ще залишилося у власності України, але це вже інша історія ..