Платіжка за доставку газу істотно виросте в ціні: чого чекати українцям

Експерти прогнозують, що це підвищення не останнє

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила підвищення тарифів газорозподільних мереж (ГРМ): з 1 січня 2020 року вони зросли на 46%, а з 1 липня збільшаться ще на 20%.

Підвищення стосується 44 регіональних операторів ГТС, тарифи яких в залежності від регіонів з 1 січня становлять 0,28-1,99 грн, а з липня – 0,28-2,73 грн за 1 куб. м газу. При цьому найнижчий тариф у “Київгазу”, а найвищий – у “Спектргаза” (Львів).

Консультаційний центр для населення “ГазПравда” опублікував інфографіку з тарифами на послуги розподілу газу для облгазів по регіонах України, якими вони були до 1 січня 2020 року, якими стали з 1 січня і якими будуть з 1 липня:

Платіжка за доставку газу істотно виросте в ціні: чого чекати українцям

У зв’язку з поділом “газових” платіжок з 1 січня окремо за газ і окремо за його доставку, це подорожчання відіб’ється саме в другій платіжці. Експерти відзначають, що подорожчання тарифу за доставку газу було неминучим і очікуваним, тому що цей тариф раніше був занижений.

“Це було давно очікуване рішення, так як вже було все обгрунтовано і підготовлено для цього. Думаю, тарифи будуть рости і надалі, так як нинішнього подорожчання недостатньо, щоб відшкодувати всі витрати. Я сподіваюся, що це буде відбуватися зі зниженням другої паливної складової “, – прокоментував директор спеціальних проектів НТЦ” Психея” Геннадій Рябцев. За його словами, в планах спочатку стояла мета просто перерозподілити прибуток від постачальників газу до розподільних компаніям.

Ми вже повідомляли про те, що з січня 2020 року українці будуть отримувати дві платіжки за газ: за транспортування газу і окремо за газ. Про це повідомили в РГК.

За доставку газу — буде окрема платіжка. Газ — окремо, доставка — окремо! Тому з січня усі споживачі газу отримають окремі рахунки: один за газ, другий — за послугу з його доставки. Розділення платіжок відбудеться для споживачів всієї країни

Раніше в “Нафтогазі” повідомили про підвищення ціни на газ для населення у січні 2020 року на 28,59% — до 5,5 тисячі гривень за тисячу куб. м. При цьому в компанії відзначили, що ця ціна на 12% менше, ніж у січні 2019 року. Також Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, вирішила підвищити тарифи на послуги 44 газорозподільних компаній.