“Після борова Януковича”: психолог розповів, як український політикум змінився за три роки

Українська політична еліта стала більш транспарентною після Революції Гідності і активніше реагує на суспільні запити. Про це в ефірі Обозреватель.LIVE заявив психолог, експерт з невербальної комунікації Валентин Кім.

“Та школа, яка прийшла після 2014 року, вона стала ще більш публічною, більш відкритою для спілкування. На це вплинула журналістика, тому що журналісти формують думку і ставлення людей до політиків, і політики стали акуратніше ставитися до тих питань, які є. Після борова Януковича, який не рахувався ні з чим і не розумів половину питань, які йому задавали, сучасна українська політика стає більш конкурентною “, – вважає експерт.

Також він підкреслив, що ще рано говорити про те, що  кардинально змінилася сама поведінка політиків.

“Поки ми бачимо, що для політиків цілком природно розпускати руки, у деяких ноги, влаштовувати бійки, розбірки, звинувачувати, підвищувати голос, кричати, погрожувати один одному, загрожувати, причому неперевіреними даними, забувати про це потім. Це все ще відлуння незрілості політичної системи і незрілості самого суспільства, тому, що суспільство гідно тих політиків, які у нього є. Воно обирає із себе тих, кому готове надати ось таке кермо влади “, – підкреслив психолог.

При цьому Кім зазначив, що суспільство вже зробило суттєві кроки до зміни такої ситуації.

“Суспільство прогресує набагато активніше, ніж держава. Держава поки відстає. Але нам треба буде пройти ще дуже довгий шлях”, – уклав він.