Підприємства “Укроборонпрому” користуються послугами конвертаційних центрів для розкрадання державних коштів
Організація тіньових схем по розкраданню державних активів стала для керівників українського ОПК звичайною практикою.
Правоохоронці розслідують цілу низку злочинних епізодів за участю керівників підприємств української “оборонки” Топ-менеджмент цілого ряду підприємств держконцерну “Укроборонпром” причетний до тіньових схем розкрадання державних коштів за допомогою конвертаційних центрів та підприємств з ознаками фіктивності. Про це в своїй статті для ZN.UA пише Дмитро Менделєєв.
За його словами, перелік підприємств, що користуються послугами конвертаційних центрів, постійно поповнюється. “В рамках кримінального провадження №32015100000000267 фіскальною службою виявлено факт використання ГК” Укрспецекспорт “схем безтоварних операцій з постачальниками авіаційного обладнання. Слідчі намагаються довести, що за цією схемою тіньовикам вдалося перевести в готівку 20 млн гривень. У справі фігурують підприємства з ознаками фіктивності та фізичні особи- підприємці “, – наводить автор зміст одного з подібних епізодів.
За його словами, за дуже схожим сценарієм діяло керівництво ДП “Науково-технічний комплекс” Імпульс “, щодо яких також порушено кримінальну справу.” В рамках кримінального провадження №220015101110000093 слідчі СБУ збирають докази по розкраданню державного майна в особливо великих розмірах на суму понад 700 тис. гривень. І це лише по одному з епізодів справи “, -зазначає він. Менделєєв відзначає, що посадові особи держпідприємства” Житомирський бронетанковий завод “, тим часом, залучили для виконання замовлення Міноборони на 282 млн грн підприємства з ознаками фіктивності.”
Слідчі фіскальної служби в рамках кримінального провадження №42015060360000135 намагаються встановити, скільки ж коштів з державного оборонного замовлення було виведено з держбюджету за допомогою фіктивних підприємців “, – вказує автор. У подібній манері діяв менеджмент ДП” Львівський державний авіаційно-ремонтний завод “, який обзавівся цілим переліком сумнівних контрагентів. “За фактом розкрадання майна в особливо великих розмірах МВС в рамках кримінальних проваджень №42014140410000047, №1201500080007719 і №32014020000000106 досліджується питання, пов’язане з організацією поставок на підприємство комплектуючих та інших товарно-матеріальних цінностей суб’єктами господарювання.
Перелік контрагентів зазначеного держпідприємства настільки великий, що їм треба присвячувати окремий випуск тижневика “, – підкреслює автор. За його словами, деякі з залучених львівським заводом підприємств раніше вже підозрювалися в легалізації і відмивання средсв, отриманих злочинним шляхом.” Доповнює цю картину знаходиться у виробництві фіскальної служби, кримінальну справу №32014100080000045, що розслідує діяльність найбільшого міжрегіонального конвертаційного центру – через нього проводилися операції з виведення в тінь сотень мільйонів гривень “, – підсумовує автор.
Нагадаємо, за даними податківців, прокуратури, поліції і СБУ, послугами конвертаторів коштів на сьогоднішній день скористалися понад 30 підприємств ДК “Укроборонпром”, а тіньовикам від оборонки слідчі органи інкримінують майже 300 млн грн викрадених бюджетних коштів. Детальніше про масштаби розкрадання державних коштів менеджментом підприємств “Укроборонпрому” читайте в статті Дмитра Менделєєва “Шатуни з оборонки …” в тижневику “Дзеркало тижня. Україна”.