Кабмін вніс до програми перегляд тарифів на електроенергію для населення

Затверджена Кабінетом міністрів Програма стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19 передбачає перегляд тарифів на електроенергію для населення. Про це свідчить презентація Програми, яка оприлюднена на сайті уряду, передає БізнесЦензор.

Зокрема, в секторі енергетики з метою забезпечення фінансової стабільності системи в умовах кризи заплановано “переглянути тарифи на електроенергію, що відпускається населенню”. Пріоритет даного рішення вказано як високий, однак відзначена складності його впровадження.

Крім того, серед запланованих ініціатив в цій сфері: врегулювання заборгованості Гарантованого покупця, перегляд тарифів для відновлюваних джерел енергії та врегулювання заборгованості між учасниками ринку.

Також Кабмін планує скасувати покладання спеціальних зобов’язань на ринку газу, ввести стимулююче тарифоутворення для операторів систем розподілу електроенергії, здійснити перехід на розрахунки за газ з використанням одиниць енергії.

Крім того, уряд має намір переглянути енергетичну стратегію України, а також знизити ренту на видобуток нафти і газу

Кабмін вніс до програми перегляд тарифів на електроенергію для населення

Як повідомлялося, 27 травня Кабінет міністрів затвердив Програму стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19 з триденною доопрацюванням.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаль, робота над документом тривала півтора місяця і “червоною ниткою” в ньому стала захист українських товарів, робіт, послуг від імпортних альтернатив. При цьому на нараді у президента 28 травня Шмигаль заявив, що комунальні платежі не будуть рости.

Нагадаємо, раніше НКРЕКУ запропонувала скасувати чинний пільговий тариф для населення на перші 100 кВт-год електроенергії з 1 січня 2021 року, що дозволить додатково отримувати для виплат виробникам 12 млрд грн на рік.

Фактично Шмигаль не спростовують плани підвищити тарифи з 2021 року заявляючи, що вони залишаться незмінними до кінця 2020 року.

Крім того, протягом 2-5 років НКРЕКУ пропонує підвищити ціни на електроенергію для населення до рівня промисловості, забезпечивши адресну допомогу вразливим категоріям споживачів. За оцінкою НКРЕКУ, дане рішення дозволить додатково зібрати зі споживачів понад 38 млрд грн.

Зараз ринок не може забезпечити розрахунки з виробниками відновлюваної енергетики (ВДЕ), яка виробляє близько 8% електроенергії, але за рахунок високого “зеленого тарифу” отримує 26% усього грошового обороту ринку електроенергіі.