Під Новий рік Генпрокуратура Шокіна розтратила близько 2 мільйонів – НАБУ
У передостанній день 2015 року Генеральна прокуратура перерахувала близько 2 млн гривень за послуги, які насправді їй ніхто не надавав. НАБУ веде розслідування. Про це стало відомо з визначення Солом’янського суду Києва від 1 серпня 2016 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень, пише “Перша інстанція”.
Згідно з судовими матеріалами, кримінальне провадження було відкрито 22 січня 2016 року по факту розтрати в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).
Детективи НАБУ з’ясували, що в грудні 2015 року посадові особи Генеральної прокуратури України за змовою з декількома підрядниками – юридичними та фізичними особами – уклали договори про надання послуг та поставки товарів (після чого підписали акти виконаних робіт і накладні про поставки товарів), «знаючи, що послуги фактично не надавалися, а товари не поставлялися».
Так, 30 грудня 2015 року ГПУ переклала трьома платежами близько 600 тис. Гривень на рахунок фірми «АРМАТЕХ Буд» за послуги з техобслуговування систем електромереж і послуги обслуговування і промивання системи опалення;
Відповідно до реєстру юросіб, власник столичної «АРМАТЕХ Буд» – Макаренко Катерина Вікторівна. Вона також має відношення до компаній «Мармара Тех», «Вінтехпром», «Ама груп».
Читайте також: Рада дала добро на зачистку Генпрокуратури від Шокіна
Також 30 грудня 2015 року Генпрокуратура перевела на рахунок фірми «Будконсалт Плюс» три платежу на таку ж суму – близько 600 тис. Гривень – за послуги техобслуговування системи внутрішньої каналізації, водопостачання і водовідведення, а також системи зовнішніх протипожежних водопроводів;
Відповідно до реєстру юросіб, власником компанії «Будконсалт Плюс» є Перетятько Руслан Миколайович. Він же має відношення до компаній «Альта Білд», «Мирокон», «Баланс Компані», «Укрінжінірінг Вин».
Ще одну сумнівну оплату в розмірі майже 600 тис. Гривень Генпрокуратура перевела в той же день, 30 грудня 2015 року, на рахунок згаданої вище «Укрінжінірінг Вин» – за послуги з техобслуговування внутрішніх протипожежних водопроводів, технічного випробування та аналізу технічного стану електромереж, промивання системи внутрішніх каналізаційних мереж і системи водовідведення.
НАБУ просило суд про доступ до всіх документів, пов’язаних з цими угодами. Суд задовольнив клопотання.
Нагадаємо, кілька днів тому Генпрокуратура намагалася провести обшук в офісі НАБУ через ймовірне прослуховування у справі так званого «цукрового прокурора» Олександра Колесника. У той же час генпрокурор Юрій Луценко заявив, що в рамках свого розслідування НАБУ незаконно прослуховувало телефон громадянина, який не мав відношення до справи.