Переяславе, вірний мій друже, сивочолий, чарівний і дужий….

Переяслав-Хмельницький є одним із найдавніших міст на території не тільки сучасної України, а й усього слов’янського світу.  Перша згадка про Переяслав з’являється в літописних документах за 907 рік  у договорі князя Олега із Візантією. Довгий час Переяслав був центром удільного князівства, а до будівництва Софіївського собору в Києві, саме у нас містилась резиденція руських митрополитів.

В історії України значення Переяслава важко переоцінити.

Сучасний Переяслав – місто музеїв. Їх тут 26. Для України це абсолютний рекорд “на душу”  – майже по одному музею на тисячу мешканців. Найвідомішим  є головний туристичний об’єкт міста  музей архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, – один з найбільших музеїв України, він розташований за містом, на Татарській горі..

То хто дав право зазіхатися на індивідуальність та історичний шарм нашого рідного міста? Хто давав дозвіл чиновникам допустити будівництво ТЕС у середмісті в кількох десятках метрах від житлової зони? Хто дав право бізнесменам обманювати містнян і до останнього не зізнаватися під що саме вони взяли в оренду землю, яка належить не чиновникам, а ГРОМАДІ міста?

Стратегією Переяслава має бути туризм, а не спалювання в пічці ТЕС по 100 кубів деревини за добу. Невже ж гроші так затьмарюють мізки? Скільки поколінь змогли зберегти наше місто екологічно чистим і привабливим для проживання в ньому. Чому ви, сучасні керманичі і бізнесмени, вважаєте, що поставите крапку на цьому тисячолітньому шляху? Хто вам давав таке право?

У давнину біжить старий Трубіж,

І звідти ж річка  Альта витікає.

Ти зупинись і вслухайся ти лиш,

Як дві ріки для вічності співають.

Тут і ліси шепочуть про любов,

Тут і поля тобі дарують сили…

І скільки б ти по світу не пройшов,

Та знову тягне в край, що серцю милий.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *