Пенсіонери з великим стажем роботи будуть отримувати гідні пенсії

Уряд України розглядає можливість внесення змін до законів про пенсійне забезпечення.

З тезами цих змін ознайомив українців у мережі Фейсбук Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Пенсійна реформа, проведена в жовтні 2017 року дозволила збільшити пенсії більш як для 10 млн українців. Це підвищення було диференційованим, тобто, різним для кожного пенсіонера.

Якщо до реформи із 11,7 млн пенсіонерів майже 8,5 млн отримували однакову пенсію, то завдяки реформі вдалося відновити соціальну справедливість.

Більш як для 4 млн пенсіонерів зростання пенсії склало понад 500 грн на місяць. В першу чергу це стосувалося людей, які чесно працювали в народному господарстві і мали великий стаж і заробіток.
Завдяки реформі відійшли в минуле спеціальні пенсії для державних службовців, податківців, митників та інших категорій привілейованих громадян, яким пенсію обчислювали за спеціальними нормами 15 різних законів!

Віднині для кожного громадянина пенсія розраховується за єдиною формулою, головними елементами якої є трудовий стаж і розмір заробітку, з якого сплачено страхові внески. Уряд на практиці реалізував конституційний принцип рівності громадян перед Законом.

В той же час, реформа висвітлила проблемні моменти, які існували в реаліях колишнього Радянського Союзу. Майже 3 млн пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, отримали незначне підвищення пенсії внаслідок того, що у них була маленька зарплата. В першу чергу це стосується колгоспників, молодших медичних працівників, працівників дошкільних начальних закладів та інших робітників, які працювали на благо суспільства.
Особливо неприйнятним фактом є те, що з 3 млн цих пенсіонерів, майже 2,5 млн складають українські жінки!

Саме тому, я дав доручення Мінсоцполітики підготувати законодавчі зміни, які дозволять виправити соціальну несправедливість щодо цих людей.

Але при цьому формула для розрахунку пенсій є незмінною.
Несправедливою є не формула, а соціально-економічна дійсність, в якій жили і працювали наші пенсіонери. Йдеться про запровадження і реалізацію додаткових гарантій для тих, хто чесно працював і повністю виконав умови пенсійного страхування.

Друга проблема, яка проявилася під час проведення пенсійної реформи – зниження коефіцієнту індивідуального заробітку для людей, які продовжують працювати після призначення їм пенсії.
Склалася парадоксальна ситуація, коли громадяни продовжують працювати, зростає їх стаж, але завдяки тому, що знижується їх заробіток, падає індивідуальний коефіцієнт заробітку. Тобто, чим довше працює людина, тим меншою є його пенсія.
Ми повинні виправити цю несправедливість. Відповідне доручення я також дав Міністерству соціальної політики.

Ми запропонуємо на законодавчому рівні закріпити автоматичне донарахування стажу. А коефіцієнт заробітку пенсіонери зможуть визначати за власним бажанням.

Більше читайте тут: http://vn.presspoint.in.ua/2018/03/06/60135
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *