Олімпіада: в медальному заліку лідирує збірна США, росіяни на 7-му місці
Після двох днів змагань в медальному заліку Олімпіади лідирують американці, що завоювали 3 золотих, 5 срібних і 4 бронзових медалей.
На другому місці китайці (3 + 2 + 3), на третьому – австралійці (3 + 0 + 3).
Росіяни займають сьоме місце (1 + 2 + 2).
Варто відзначити, що вперше в історії медаль (і відразу золоту) завоювала збірна Косово.
За кількістю медалей лідирують американці – 12. На другому місці китайці (8), на третьому – збірні Італії та Японії (по 7 медалей).
вячеслав_олейник
Першу золоту медаль, в історії Літніх Олімпійських Ігор, для України завоював борець греко-римського стилю – В’ячеслав Олійник. Вперше зазвучав гімн України на честь перемоги В’ячеслава Олійника в греко-римської боротьби у вазі до 90 кг. На фарт уродженець Маріуполя навіть не голив бороду і як виявилося не дарма. Одного за іншим Олійник впевнено перемагав.
Стартував він з перемоги над представником Боснії і Герцеговини – Ходжич. У другому колі фіналу він здолав володаря Кубка світу 1997 року казаха Сергія Матвієнко – 4: 1.
Найважче випробування його чекало в наступному поєдинку з чинним олімпійським чемпіоном і триразовим чемпіоном світу німцем Майком Булльманном. Але титулований Булльманн не зміг нічого протиставити Олійнику і в підсумку їх сутичка закінчилася перемогою українця – 4: 2.
Забезпечивши собі як мінімум подіум, В’ячеслав на досягнутому зупинятися не хотів. За крок від фіналу він зустрівся з срібним призером попередніх Олімпійських Ігор в Атланті 1992 року – турецьким борцем Хакки Башаром. І цей поєдинок залишився за Олійником – 3: 0.
За крок від історичної події на нього чекав поляк Яцек Фафінскі. Фінальна сутичка виявилася ще простіше. Олійник розгромно поборов поляка з рахунком – 6: 0. Варто зазначити, що за свою кар’єру В’ячеслав Олійник ставав чемпіоном Європи (1994) і віце-чемпіоном світу (1994).
КАСКАД РЕКОРДІВ
Шведка Сара Шьострьом, британець Адам Піті і американка Кеті Ледекі здобули золоті медалі на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро, встановивши світові рекорди на своїх дистанціях.
22-річна чотириразова чемпіонка світу Шьострьом покращила власний світовий рекорд на 0,18 секунди, пропливши 100 метрів батерфляєм за 55,48.
19-річна Ледекі – олімпійська чемпіонка 2012 року і 9-разова чемпіонка світу – встановила і регулярно оновлює три світових рекорди на дистанціях 400, 800 і 1500 метрів на довгій воді. Цього рауз вона побила власний світовий рекорд на 400-метрівці вільним стилем, пропливши дистанцію за 3 хвилини 56,56 секунди, що більш ніж на дві секунди швидше її попереднього кращого результату.
А 21-річний Піті побив власний світовий рекорд на 100-метрівці брасом вже вдруге за два дні: напередодні в кваліфікаційному запливі Піті поліпшив свій час на 0,37 секунди до 57,55, а у фіналі він подолав дистанцію з результатом 57,13 секунди.
До речі, Адам Піті виграв першу золоту медаль для Великобританії на Олімпіаді в Ріо.