Обухівщина і Приірпіння не хочуть карантинних зон коронавірусу у себе на території

18 лютого з Китаю до столиці має вилетіти літак з українцями та аргентинцями із зони епідемії коронавірусу. Між тим, місць, де б можна було розмістити евакуйованих на карантин, стає все менше. Санаторій “Пролісок” у Козині, де планували поселити людей – відмовився, а Обухівська районна рада навіть просила Володимира Зеленського знайти для тимчасової ізоляції більш пристосовані місця. На вухах і Гостомель. Незнамо звідки взялася інформація, що борт з провінції Хубей має сісти в тутешньому аеропорту, а розмістити евакуйованих на карантин хочуть в місцевій туберкульозній лікарні. Поки адміністрації летовища і медзакладу спростовують чутки, гостомельські депутати скликають позачергову сесію. 

Як стало відомо KV, на вівторок, 18 лютого запланована евакуація людей із охопленого коронавірусом Китайського Уханю (провінція Хубей). Орієнтовний час прибуття борту до Києва – 19 лютого. Цивільний літак авіакомпанії SkyUp привезе до України 56 пасажирів, з них 45 – українці, та 11 – громадяни Аргентини.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”

Міністерство закордонних справ Аргентини вже висловило подяку Україні за те, що наша країна погодилась разом зі своїми евакуювати й громадян Аргентини з епіцентру поширення коронавірусу — китайського Уханя.

Після прибуття до України, всіх пасажирів рейсу планують розмістити на 14-денний карантин.

На евакуацію з Китаю Кабінет Міністрів виділив 4,5 млн гривень з резервного фонду, відповідне розпорядження ще 5 лютого було оприлюднено на “Урядовому порталі”.

Міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька в ефірі програми “Право на владу” на каналі “1+1” заявила, що в Україну приїдуть лишень здорові громадяни і місцевим мешканцям нема чого переживати.

“Я хотіла би повідомити, що в Україну приїдуть тільки ті громадяни, які не мають симптомів, які є здоровими, яких перевірила китайська влада”, – сказала керівниця МОЗ.

Але слова очільниці МОЗу заспокоїли не усіх. Оскільки ймовірна локація для карантину евакуйованих осіб може бути розміщена на Київщині, деякі громади та місцеве самоврядування територій області вже здійняли паніку.

Обухівщина

За даними прес-служби Обухівської районної ради, 14 лютого відбулась термінова сесія, єдиним питання порядку денного якої було недопущення проникнення і поширення інфекції коронавірусу COVID-19 на території населених пунктів Обухівського району.

Враховуючи пропозиції депутатів та з огляду на відсутність на території Обухівського району спеціалізованих закладів охорони здоров’я, призначених для тимчасової ізоляції потенційно інфікованих осіб (карантину), районна рада вирішила звернутись до Президента України Володимира Зеленського щодо недопущення розміщення евакуйованих громадян України з міста Ухань в непристосованих для тимчасової ізоляції потенційно інфікованих осіб закладах, тим самим унеможливити додаткові ризики для місцевого населення.

Також депутати вирішити направити аналогічне звернення до народного депутата Олександра Дубінського (“Слуга народу”).

Ймовірним місцем для розміщення евакуйованих осіб в Обухівському районі є культурно-оздоровчий центр “Пролісок”, що у селі Козин.

14 лютого директор центру Ольга Земницька направила голові Обухівської райради Ларисі Іллєнко повідомлення про те, що товариство заперечує проти розміщення осіб із підозрою на коронавірус на території закладу, оскільки він приймає на відпочинок та оздоровлення дітей.

Обухівщина і Приірпіння не хочуть карантинних зон коронавірусу у себе на території

Підтвердження відмови санаторію “Пролісок” прийняти на карантин евакуйованих з Китаю наводить і ТСН. Крім цього, журналісти програми отримали інформацію, що козинчани навіть готові громадою блокувати вхід до санаторію, аби не пустити туди українців та аргентинців з Хубею.

Річ у тім, що люди не ймуть віри даним про те, що всі доправлені на батьківщину громадяни здорові, а карантинне перебування у ізоляції – необхідна, але безпечна процедура, застосувати яку вимагають всі українські і міжнародні протоколи безпеки.

Приірпіння

Ще більш карколомна історія в Гостомелі. Майже одночасно зі скандалом, здійнятим на Обухівщині соціальними мережами, почали ширитися дані про те, що рейс з Уханю сяде в місцевому аеропорту “Антонов”, а розмістять евакуйованих у Київській міській туберкульозній лікарні №2, яка розміщена у селищі за адресою Гостомельське шосе, 8.

Український міжнародний вантажний аеропорт “Антонов” розташований за 25 кілометрів на північний захід від Києва та за два кілометри на північний захід від смт Гостомель. Аеропорт використовується авіакомпанією “Авіалінії Антонова” та як база льотних випробувань АНТК ім. Антонова.

KV звернулася до прес-служби летовища із запитаннями як готуються служби до прийому рейсу з Китаю. Між тим, запитання видання викликало здивування в прес-офісі “Антонова”.

“Наразі така посадка в нас не планується”, – зазначили там.

Ще одне ймовірне місце для розміщення евакуйованих – Київська міська туберкульозна лікарня №2.

За даними медичного порталу Київської міської ради, лікарня розрахована на 400 ліжок, 140 з яких наразі недоступні через капремонт. Також наразі проводиться реконструкція корпусу легеневого туберкульозу, де враховані всі сучасні вимоги з інфекційного контролю та санітарно-епідеміологічні норми.

Проте у коментарі головний лікар Київської міської туберкульозної лікарні №2 Григорій Целюк розповів, що офіційно їм ніхто не повідомляв про прибуття до лікарні евакуйованих із Уханю українців.

“Я чув таку інформацію, але це маячня. Офіційно нас ніхто не повідомляв. Ми не маємо необхідних умов, щоб прийняти цих людей. Немає технічної, епідеміологічної спроможності. Мають бути закриті бокси, в нас їх немає. Тут туберкульоз, це не закритий об’єкт. Якщо привезуть евакуйованих людей – буде повний гаплик і порушення всіх норм. Тому питання треба ставити міністру охорони здоров’я”, – говорить він.

Але відсутність офіційних підверджень “китайського сліду” з боку лікарні та летовища не заспокоїла місцеву владу.

17 лютого депутат Гостомельської селищної ради Олена Чорна (самовисуванка) направила депутатське завернення голові ради Юрію Прилипку “Про проведення попереджувальних заходів щодо недопущення поширення коронавірусу в Київській області”.

“Висловлюючи думку громади округу №22 (мікрорайон Мостище) та зважаючи на поширення повідомлень про перспективи розміщення українців, евакуйованих з Китайського Уханя, які перебувають у групі ризику захворювання на коронавірус, прошу терміново (у понеділок) зібрати позачергову сесію Гостомельської селищної ради для ухвалення рішень щодо недоцільності розміщення доставленних з Китаю людей в Київській міській туберкульозній лікарні №2, яка територіально розташована в смт Гостомель”, – йдеться у зверненні.

Рішення із протестом проти розміщення евакуйованих у Гостомелі депутат закликає надіслати меру Києва Віталію Кличку, Київській обласній раді, Міністерству охорони здоров’я України, Кабінету Міністрів.

Обухівщина і Приірпіння не хочуть карантинних зон коронавірусу у себе на території

Як розповіла у коментарі  Чорна, інформацію про ймовірне прибуття до Гостомелю гостей з Китаю вона, як і багато інших місцевих мешканців, довідалися зі ЗМІ. За її словами керівництво ради досить оперативно відреагувало на її звернення і призначила проведення позачергової сесії Гостомельської селищної ради на 18-ту годину вечора 17-го лютого.

“До мене звернулися мешканці округу із інформацією про те, що евакуйованих осіб із Уханю можуть розмістити на карантин у Київській міській туберкульозній лікарні №2 у Гостомелі. Це вони почули із новин у засобах масової інформації. Звісно, що ми маємо відреагувати. Мені відомо, що селище Козин Обухівського району вже відреагувало на наміри розмістити людей на їхній території. Я вважаю, що ми також не маємо мовчати. Тому оперативно запланували сесію сьогодні на 18-ту годину”, – говорить вона.

Як стало відомо пізніше, сесія не відбулась через відсутність кворуму, але присутні депутати підписали лист-звернення до мера Києва Віталія Кличко, голови Київоблради Миколи Стариченка та міністра охорони здоров’я Зоряни Скалецької, у якому зазначили, що вважають недопустимим розміщення евакуйованих громадян у туберкульозній лікарні №2, оскільки заклад для цього непристосований.

Депутат Олена Чорна також додала, що підтримати позицію депутатів прийшли небайдужі мешканці селища.

До речі, хвиля паніки накрила не лише Обухівщину та Приірпіння. В переддень вильоту нашого борту нічим не підтверджені чутки про привіз евакуйованих на карантин до Білої церкви почали ширитися місцевими пабліками у соціальних мережах.

Обухівщина і Приірпіння не хочуть карантинних зон коронавірусу у себе на території

Паралельно із Київщиною паніка шириться і по інших областях. Наприклад, бунтує селище Шкло на Львівщині. Тутешні звідкись довідалися, що людей з Китаю можуть привезти до місцевого санаторію і влаштували протест.