Омелян розповів, як призначив керівника держпідприємства без конкурсу

Міністр інфраструктури Володимир Омелян назвав призначення Дмитра Чалого головою правління Українського дунайського пароплавства “політичним рішенням”.

Про це він заявив в інтерв’ю Економічній правді.

Так, на питання, чому Чалий очолив УДП поза конкурсом, Омелян відповів: “Це було політичне рішення”.

На уточнююче питання, чи відбулося це кадрове призначення за протекцією прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, міністр інфраструктури не був готовий відповідати.

Омелян також послався на “політичне рішення”, коли його запитали щодо можливого тиску при затвердженні Чалого на посаду голови правління УДП.

“Я виходив з його особистих характеристик і рекомендацій, які отримав”, – додав Омелян.

При цьому Омелян не зміг назвати 5 досягнень Чалого під час роботи в “Укрпошті” і Одеському морському торговому порту.

Нагадаємо, 15 березня 2018 року Міністерство інфраструктури призначило Дмитра Чалого главою правління ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” строком на три роки на умовах контракту.

Чалий у 2016-2017 роках працював заступником директора морського торгового порту “Чорноморськ” і Одеського МТП, а перед цим – комерційним директором “Укрпошти”.

В Одеському морському торговому порту і в “Укрпошті” Чалий був заступником Ігоря Ткачука.

Вінницький бізнесмен Ткачук очолював “Укрпошту” з грудня 2014 року. Це брат народного депутата від “Блоку Петра Порошенка” Геннадія Ткачука.

За словами нардепа від БПП Сергія Лещенка, Геннадій Ткачук входить в групу, яка орієнтується на прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

Ігор Ткачук був одним з транспортних перевізників у Вінниці, мером якої Гройсман був до переїзду в Київ у 2014 році на посаду віце-прем’єр-міністра.

У 2015-2016 роках Ткачук брав участь в конкурсі на посаду голови “Укрпошти”. Конкурс він програв Ігорю Смілянському.

Однак довгий час не покидав своє крісло, оскільки його діловий партнер і заступник Дмитро Чалий – який теж брав участь в конкурсі, як підставна особа – подав до суду і заблокував імплементацію його результатів.

Чалий згідно з декларацією, поданою ним як претендентом на пост глави правління УДП, у 2016 році отримав 509,1 тис грн зарплати в “Укрпошті” і 1,185 млн грн зарплати в Одеському МТП.

На початок року у нього також були готівкові заощадження в розмірі 1 млн грн, 300 тис доларів і 100 тис євро.

До призначення в Чорноморський МПТ досвіду роботи в морегосподарському комплексі Чалий не мав.

УДП здійснює понад 30% транспортних перевезень по Дунаю.

Флот УДП нараховує майже 400 самохідних та несамохідних річкових і 30 морських судів.

Основу дунайських перевезень флоту складає українська металургійна сировина, що поставляється для різних споживачів у придунайських країнах.