Нацполіція придбала позашляховики Mitsubishi незаконно — висновок Держаудитслужби

У січні НАБУ зареєструвало кримінальне провадження щодо порушень під час даної закупівлі.

Державна аудиторська служба вважає, що договір на закупівлю гібридних позашляховиків Mitsubishi для Національної поліції “має ознаки недійсності”. Про це йдеться у листі-відповіді на запит Transparency International Україна, повідомляє dozorro.org.

Згідно з листом, Центру обслуговування підрозділів національної поліції України немає у переліку замовників, які можуть здійснювати купівлю за переговорною процедурою для потреб оборони. Вичерпний перелік таких суб’єктів визначений у Законі України “Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони”.

Державна аудиторська служба надіслала замовнику автомобілів рекомендації щодо усунення порушень закону, однак, як ідеться в листі, той не погодився з такими висновками.

Нагадаємо, що Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України оголосив закупівлю по переговорній процедурі для потреб оборони 16 листопада 2016 року. Планувалося придбати 635 автомобілів «Mitsubishi Outlander PHEV» на суму 959,5 млн грн. А 14 грудня Замовник уклав договір з ТОВ «НІКА Діамант» на суму 959,4 млн грн. Активіст Олексій Тамразов звернув увагу на завищену ціну автомобілів.

Експерти Transparency International Україна встановили порушення законодавства. Зокрема, закупівля не могла відбуватися за переговорною процедурою для потреб оборони, оскільки по факту придбання автомобілів для патрульних не задовольняє оборонні потреби. Крім того, дія закону, за яким проведено закупівлю не розповсюджується на Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України. Також викликала сумнів 100% передоплата. ТІ Україна висловила переконання, що угоду необхідно розірвати і оголосити нову конкурентну закупівлю за процедурою «відкриті торги».

На початку лютого міністр МВС Арсен Аваков заявив, що Національні поліція України отримала документальне підтвердження про надання корпорацією Mitsubishi Motors знижки в 13% на автомобілі Mitsubishi, що дасть змогу закупити 90 додаткових автомобілів.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *