Наступний опалювальний сезон для субсидіантів може виявитися рекордно дорогим

Уряд скоротив нормативи і тривалість опалювального сезону

Кабмін прийняв рішення скоротити норми споживання газу, тепла та електроенергії на опалення з першого травня цього року. У минулому опалювальному сезоні субсидія покриває 330 кубів на опалення квартири площею 60 квадратних метрів, вже в наступному опалювальному сезоні “комунальну знижку” нараховуватимуть тільки на 300 кубів. Якщо при цьому продовжити спалювати 330 кубів, доведеться 30 кубів оплачувати без субсидії. За діючого тарифу – це ще 204 гривні.
У квартирі такої ж площі з центральним опаленням субсидія буде покривати замість 3,28 всього 2,5 Гкал тепла. Якщо не скоротити споживання, за 0,7 Гкал доведеться платити без субсидії. У Києві такий обсяг тепла обійдеться в 1411 гривень.
“Це призведе до зменшення субсидій. Соціальні норми скорочені, а субсидія покриває тільки соціальні норми. Крім того, це призведе до зростання оплати. Щось покриє субсидія, а решту люди повинні платити самі”, – сказав “Сегодня” експерт в енергетичній сфері Валентин Землянський.
Крім того, Кабмін переглянув тривалість опалювального сезону. Українці, які користуються центральним опаленням, будуть отримувати субсидії на тепло після рішення органів місцевої влади про старт опалювального сезону. А ось тим, хто самостійно опалює будинок або квартиру, опалювальний сезон скоротили на один місяць. Якщо раніше субсидію нараховували з 1 жовтня по 30 квітня, вже в цьому році знижку нараховуватимуть з 15 жовтня по 15 квітня. Якщо почати топити раніше – за використані на опалення кубометри газу або кВт * год електроенергію доведеться платити самостійно

У Міністерстві соцполітики пояснили, в яких випадках нарахування заборгованості за газ в Україні незаконно.

Якщо субсидіант не сплатив обов’язкову частину платежу за газ, то при наявності невикористаної субсидії нараховувати йому заборгованість незаконно.

Таке пояснення було опубліковано на офіційному сайті Міністерства соціальної політики України.

Згідно з чинним законодавством, заборгованість за спожитий газ субсидіантам можуть нараховувати тільки в трьох випадках:
– при несплаті рахунку за газу у травні 2017 року;
– при наявності непогашеної заборгованості за газ, яка утворилася до початку опалювального сезону 2016-2017 років;
– у разі перевищення встановлених соціальних норм споживання газу.