Нардепи хочуть надати держорганам право законно не виконувати рішення судів
Народні депутати пропонують звільнити держоргани та органи місцевого самоврядування від необхідності виконувати в строк судові рішення, якщо в бюджеті немає грошей на їх виконання. Такі новації передбачені законопроектом 5310, який зареєстрований у Верховній Раді 29 березня.
Його авторами є нардепи від партії “Слуга народу” Галина Третьякова, Максим Бужанський, Юлія Яцик, Вікторія Кінзбурская, Геннадій Вацак та інші. Документом вносяться зміни до Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ) щодо відновлення принципу справедливості при здійсненні судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах.
За інформацією сайту sud.ua, на сьогоднішній день більшість судових рішень, по яких Україна як держава зобов’язана виплатити компенсації своїм громадянам, стосуються соціальних виплат на користь незахищених верств населення (інвалідів, ветеранів, пенсіонерів тощо). Зокрема, станом на 5 березня 2021 року держзаборгованість за невиконаними судовими рішеннями перед українцями становить 5 мільярдів гривень. Це офіційні дані Державного казначейства України.
Безпідставне невиконання судових рішень суб’єктами владних повноважень в Україні є величезною проблемою при застосуванні інституту судового контролю. Суди все частіше зобов’язують відповідача, зокрема органи Пенсійного фонду, подати звіт про виконання судового рішення та накладають штрафи за їх невиконання без поважних причин у порядку статті 382 КАСУ.
Крім того, документ передбачає, що на керівника суб’єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення суду, не може бути накладено штраф у разі, якщо ним представлений звіт про неможливість виконання рішення суду з огляду на підтверджений факт відсутності відповідних бюджетних асигнувань.
Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”