На українців чекає рекордно дороге опалення: як платити менше
В Україні переглянуть програму субсидій через що громадянам з “комунальною знижкою” в опалювальний сезон доведеться платити значно більше, а заощадити кошти можна буде лише після проведення енергомодернізації. Про це повідомляє “Сегодня“.
За даними видання, більшість українських багатоповерхівок відповідають нижнім класам енергоефективності – “Е” і “F”, тобто будинки втрачають від 30 до 70% тепла.
Крім того, в Україні діє державна програма “Теплі кредити”. Завдяки відповідній програмі будь-яка українська сім’я або ОСББ можуть взяти кредит на заміну вікон і покупку матеріалів для утеплення.
У 2016 році на компенсацію кредитів із державного бюджету виділили 884 млн грн. Більшу частину коштів (близько 67%) видали на заміну вікон. Однак, експерти зазначають, що заміна вікон без установки теплового пункту та подальшого утеплення на економію тепла багатоповерхівки не впливає.
Також у процесі модернізації опалювальної системи експерти радять встановлювати індивідуальні теплові пункти з автоматичним погодним регулюванням температури теплоносія. Такий пристрій може окупитися за кілька опалювальних сезонів.
Як повідомлялося раніше, розмір субсидії на наступний сезон українцям порахують за доходами з квітня 2016 по березень 2017 року і вже в наступному опалювальному сезоні одержувачам субсидії доведеться платити більше.
У зв’язку з дворазовим зростанням мінімальної зарплати для багатьох розмір знижки виявиться значно нижчим. Зокрема, сім’я із трьох осіб з двома мінімальними зарплатами цієї зими платила за комунальні послуги за субсидією не більше 267 гривень. У наступному році цьому ж домогосподарству доведеться платити з субсидією 630 грн.
При цьому для українців, що опалюють свої будинки газом, вугіллям і електроенергією, скоротили опалювальний сезон на місяць.
Також зміниться і сам розмір субсидії, оскільки знижку дають на оплату ЖКГ у межах встановлених нормативів, а у травні ці нормативи скоротили. Наприклад, для газу цей показник склав 5 кубометрів газу на опалення квадратного метра (було 5,5 кубів).
У квартирі такої ж площі з центральним опаленням субсидія замість 3,28 покриє лише 2,5 Гкал тепла. За споживання “зайвих” 0,7 Гкал тепла доведеться платити без субсидії, у Києві це обійдеться в 1,4 тис. грн.
При цьому вже в 2016 році субсидії не продовжуватимуть тим, хто накопичив борги за комунальні послуги. Також допомогу від держави можуть втратити українці, які зробили покупку на суму від 50 тис. грн, або чий дохід істотно виріс.