На Львівщині встановили помаранчевий рівень небезпеки
Рівні епідемічної небезпеки встановлюють на основі кількох показників: завантаженості ліжок у лікарнях хворими на коронавірус, середньої кількості ПЛР та ІФА-тестувань та кількості виявлення нових хворих за останні 14 днів. На Львівщині упродовж останніх 5 днів лікарні були завантажені більш, ніж наполовину, тому тут і встановили помаранчевий рівень епіднебезпеки.
Як працюватиме транспорт?
На території всієї Львівської області дозволені пасажирські перевезення автобусами, електротранспортом, залізницею, проте пасажирів має бути не більше, ніж місць для сидіння в транспорті. І пасажири, і водії, і інший персонал (приміром, провідники в поїздах) зобов’язані носити маски чи респіратори під час усієї подорожі. Обмежень на авіаперевезення також немає.
У Самборі робота громадського транспорту заборонена, потяги та міжміські чи міжобласні автобуси зможуть зупинятися лише для висадки пасажирів. Дозволені лише службові перевезення не більше людей, ніж є місць для сидіння, за маршрутами, про які поінформовано поліцію.
Що з дитсадками, школами та університетами?
Роботу всіх закладів освіти на території області, крім Самбора, дозволено – за умови дотримання протиепідемічних правил, які затверджує головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Наприклад, під час навчального процесу в школах захисні маски можна не використовувати, однак входити в приміщення школи і пересуватися по ньому можна тільки в масках. У приміщення дитсадків заборонено пускати батьків, а діти не зможуть гратися м’якими іграшками.
Що закривають?
На Львівщині заборонено:
- роботу закладів, що надають послуги з розміщення людей (хостели, бази відпочинку тощо), крім готелів;
- роботу нічних клубів, ресторанів, кафе, барів, інших розважальних закладів та закладів громадського харчування з 23:00 до 7:00, крім доставки їжі;
- роботу спортзалів та фітнес-центрів;
- роботу закладів культури;
- роботу дитячих таборів;
- оздоровлення та відпочинок дітей за межами області;
- планову госпіталізацію, крім допомоги вагітним, новонародженим, породіллям, онкохворим, пацієнтам, які потребують паліативної допомоги, а також екстреної допомоги;
- відвідувати сторонніми людьми заклади соцзахисту, крім тих установ, які надають соціальні послуги екстрено; хто саме мається на увазі під «сторонніми людьми» – в урядовій постанові не уточнено.
Проте Львівська міська рада 4 серпня вирішила не посилювати карантин в місті, тобто фітнес-центри, заклади культури, хостели тощо у межах Львова працюють і надалі.
У Самборі заборонено працювати:
- закладам культури – театрам, кінотеатрам, музеям, бібліотекам тощо;
- закладам харчування – ресторанам, кафе та іншим;
- ТРЦ та іншим розважальним закладам;
- фітнес-центрам і басейнам;
- дитячим таборам;
- більшості магазинів.
Що можна відвідувати?
Усім іншим закладам на території Львівської області, крім Самбора, працювати дозволено. У той же час як працівники цих закладів, так і відвідувачі повинні дотримуватися протиепідемічних правил, затверджених головним санітарним лікарем: їх можна знайти на сайті Міністерства охорони здоров’я. Переважно ці правила включають обов’язкове носіння маски чи респіратора, перевірку температури та обмеження кількості людей, які одночасно можуть перебувати в приміщенні.