На Київщині через бюрократію померла жінка
Уряд України запевняв, що для госпіталізації з коронавірусом не важлива прописка. Однак на Київщині через бюрократію трапився резонансний летальний випадок. Як пише ТСН, жінку з COVID-19 і важким онкологічним захворюванням вивезли з Києва до лікарні в області нібито саме через відсутність столичної реєстрації. В результаті пацієнтка померла
У момент транспортування вона вже була в тяжкому стані й підключена до апарату ШВЛ, проте медики все одно вирішили її везти за 80 кілометрів у Кагарлицьку району лікарню.
Близькі померлої розповіли, що у неї була онкологія, вона перенесла операцію і якраз проходила хіміотерапію, коли несподівано їй стало гірше. Госпіталізували жінку в Київський обласний онкодиспансер. І там виявилося, що у хворої – COVID-19.
“Говорили, що її не можна перевезти на інший поверх, щоб зробити УЗД, тому що у неї кровотеча. І тут після результату аналізу ухвалюється рішення про те, щоб її перевозити з цієї лікарні. І оскільки у неї немає київської прописки – а прописка у неї село Крюківщина, вирішується везти її чомусь в Кагарлицький госпіталь”, – пояснює кума покійної Богдана, стверджуючи, що медики послалися на наказ.
Оскільки стан пацієнтки був критичним, її сім’я і лікарі онкодиспансеру почали шукати способи, щоб відвезти її в Олександрівську лікарню. Однак їхні спроби нічим не увінчалися.
“Наші лікарі намагалися зв’язатися з якимись лікарнями міста Києва, але не було місць. Саме в реанімаціях”, – розповідає головний лікар Київського обласного онкодиспансеру Олег Ременник.
В результаті було вирішено перевезти пацієнтку з Києва, де є три виділені під пацієнтів з коронавірусом і ще дві районні спецлікарні, в область. Через тиждень жінка померла.
“Її стан був вкрай важкий. Він фактично таким і залишався у ті дні, що вона у нас перебувала. Ми намагалися зробити максимум, що могли зробити в наших умовах”, – каже головний лікар Кагарлицької районної лікарні Віктор Кулініченко.
Близькі Людмили переконані, що так трапилося через півторагодинний переїзд важко хворої. “По дорозі у них закінчився кисень, щоб ви розуміли. Її 10 останніх хвилин везли на ручній груші. Знаєте, що це таке? Її вбили ще по дорозі”, – вважає кума загиблої.
Відзначимо, що Кагарлицька районна лікарня – одна з дев’яти, визначених на Київщині. Її повністю перевели в режим роботи з COVID-19. Ще в березні МОЗ склало список з 247 лікарень, у які госпіталізують хворих на коронавірус. Однак далеко не факт, що хворого повезуть до найближчої навіть серед визначених лікарень.
Порядок госпіталізації визначає місцева влада, однак прописка в цьому випадку не повинна мати ніякого значення.
“Де – не повинно бути різниці. Оскільки зараз питання фінансування з місцевого бюджету для забезпечення лікарень лікарськими засобами знівельовано, тому в принципі за маршрутом пацієнта – людина звертається до швидкої допомоги, її завозять до лікарні”, – стверджував головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
Однак на практиці все виявилося інакше. Оскільки в київських лікарнях не приймають швидкі з області. Виняток – наявність у пацієнта київської прописки.
“Київ – окреме підпорядкування, область окреме підпорядкування. Різні рівні бюджетів. Таке трапляється навіть в межах області на рівні районних лікарень. Мер видає пряму заборону – не госпіталізувати. Госпіталізувати тільки жителів нашого району. Ну, вирішується кожен випадок індивідуально – часом зі скандалами”, – коментує ситуацію експерт Київського обласного центру екстреної допомоги Володимир Гонтар.