«Мотор Січ»: Антимонопольний комітет розглядає чотири справи

На розгляді Антимонопольного комітету наразі перебуває чотири справи про набуття контролю над акціонерним товариством «Мотор Січ», заявляє пресслужба АМКУ 7 серпня, повідомляє Радіо Свобода

За повідомленням, комітет зокрема досліджує вплив транзакцій щодо цієї компанії на конкуренцію на ринках, на яких працює «Мотор Січ».

Крім того, АМКУ розслідує продаж акцій товариства, здійснений без його дозволу.

«Не дивлячись на те, що вчора покупець акцій ПАТ «Мотор Січ» відкликав заяви про надання дозволу на концентрації, АМКУ продовжує здійснювати дослідження питання набуття акцій ПАТ «Мотор Січ» без отримання дозволу АМКУ, розпочате за власною ініціативою. АМКУ в межах повноважень буде проведена оцінка продажу стратегічного підприємства «Мотор Січ» на відповідність конкурентному законодавству», – заявляє комітет.

За заявою, АМКУ планує вжити «жорстких заходів» в разі виявлення порушень.

Дочірня компанія китайської Beijing Skyrizon і DCH Group українського бізнесмена Олександра Ярославського 4 серпня спільно подали нову заяву в Антимонопольний комітет України (АМКУ) про купівлю акцій підприємства «Мотор Січ», повідомила цього тижня Beijing Xinwei Technology Group Co., Ltd на Шанхайській фондовій біржі. Про це також 5 серпня інформувала DCH Group.

Акції «Мотор Січ» перебувають під арештом із квітня 2018 року за клопотанням слідчого СБУ з метою збереження речових доказів у порушеній у липні 2017 року кримінальній справі.

ПАТ «Мотор Січ» – один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію більш ніж у 100 країн світу.

Уряд виступає за те, щоб стратегічні українські підприємства залишалися в Україні, розуміє важливість залучення інвесторів до “Мотор Січ”, але йому “абсолютно не потрібні жодні посередники в пошуку інвесторів”. Про це в коментарі ЕП заявив віце-прем’єр-міністр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

“У контексті сьогоднішніх заяв багато звучить різних бажаючих долучитися до долі “Мотор Січі”. Уряд переймається проблемами стратегічних підприємств, знає ці завдання і виступає за те, щоб стратегічні українські підприємства залишалися в Україні. І найперше – працювали на благо нашої незалежної держави. Як на внутрішньому ринку, так і на експортний потенціал”, – заявив він.

За словами Уруського, уряд розуміє залучення інвесторів до цього підприємства.

Уруський додав, що у п’ятницю мав зустріч з послами “Великої сімки”, на якій піднімалося питання залучення інвестицій в різні галузі промисловості України з боку партнерів.