Міністр соцполітики Андрій Рева запропонував враховувати тільки електронний стаж роботи
Міністр соцполітики Андрій Рева запропонував враховувати тільки електронний стаж роботи, а за відсутні роки сплатити страхові внески в Пенсійний фонд з своєї кишені.
Цю інформацію передає прес-служба Мінсоцполітики. За його словами, багато українців від цього, дійсно, постраждає. Але це лише ті “недобросовісні” люди лише, хто не працював офіційно, а значить, роботодавець (або сам працівник як підприємець) не платив за нього Єдиний соцвнесок (ЄСВ). Правда, у Мінсоцполітики запевняють, що нововведення можуть запровадити не раніше 2021 року, коли українці, які претендують на пенсію, накопичать 20 років страхового стажу.
Нагадаємо: електронна система обліку страхових внесків Пенсійним фондом діє з 1 липня 2000 року. Трудовий стаж до 1 липня 2000 р. визначають за записами в трудовій книжці, а заробіток – за довідками з місця роботи, але перевірити, скільки фактично перераховано до Пенсійного фонду практично неможливо.
Міністр соцполітики роз’яснив, що у 2021 році право на пенсію отримають ті, кому виповнилося 60 років, у кого є необхідна кількість загального стажу (30 років для жінок і 35 років для чоловіків і не менше 20 років страхового «електронного» стажу. Не мають такого стажу і молодше 60 років вийдуть на пенсію пізніше.
– З 1 січня 2021 р. пропоную брати до уваги передусім «справжній» страховий стаж. Ті, у кого від 15 до 20 років такого стажу, вийдуть на пенсію в 63 роки, навіть якщо у них є 30-35 років загального стажу. Ті, у кого менше 15 років, – вийдуть на пенсію в 65 років, сказав Рева.
Крім того, починаючи з 2021 року “справжній” стаж, за словами міністра, щорічно буде збільшуватися на рік, і до 2035-го сягне 35 років. Тільки “отплатив” державі ці 35 років, можна буде претендувати на пенсію.
Міністр також пропонує “докупити” бажаючим необхідний страховий стаж: можна буде одноразово сплатити в Пенсфонд 22% від мінзарплати за кожен відсутній місяць роботи. Це, наприклад, може бути 704 грн за місяць, або 8450 грн за рік, із розрахунку мінзарплати 3200 грн, яку планують ввести з наступного року.
Рева впевнений, що пропонована їм реформа змусить українців працювати офіційно, щоб автоматично не збільшувати собі вік виходу на пенсію. На сьогодні, за даними Мінсоцполітики, кожний третій працездатний українець (більш 5 млн чол.) працює без оформлення. Ще 4 млн отримують офіційну мінімальну зарплату (інше в конверті).
Цікаво подивитися на трудову книжку самого міністра, якщо вона є, бо янголам з крилами вона не потрібна. “Багато українців постраждає”(мабуть, хотів сказати повиздихає). А то ж, якщо кожен черговий янгол приходить і на протязі 25 років змінює правила життя.
Тобто, спочатку людей змусили працювати неофіційно, адже треба було якось виживати. А тепер – давайте не будемо зараховувати це в стаж. Довго думали, пане Рева, перш ніж таке запропонувати? А попробуйте ще дустом – може ЦЕ остаточно вирішить проблеми з пенсіонерами?