Міністр енергетики США: “Північний потік-2” підриває енергетичну безпеку Європи
Міністр енергетики США Рік Перрі заявив що президент Дональд Трамп і його адміністрація рішуче виступають проти реалізації проекту “Північний потік – 2”.
Про це він сказав у ході інавгураційної міністерської зустрічі Трансатлантичного партнерства з енергетичного співробітництва, повідомляє посольство України у США.
За його словами, “Північний потік-2” разом із “Турецьким потоком” дозволить Москві реалізувати її публічні погрози припинити транзит газу територією України.
“Ігри в політику з постачанням енергії, проведення кібернетичних атак та кампаній з дезінформації не є поведінкою відповідальної нації. Російські зусилля зі здійснення тиску на Європу тепер включають набір гібридних інструментів, що використовуються для посилення впливу.
Нагадуємо:
- Раніше прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що РФ збереже транзит газу у Європу через Україну після 2019 року за певних умов.
- Заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Панкін заявив, що, якщо РФ і Україна не зможуть домовитися щодо транзиту газу і “залишатимуться проблеми з “Північним потоком – 2”, то у європейських споживачів виникнуть труднощі. При цьому він заявив, що Росія готова продовжувати транзит поставок газу в Європу через Україну, але на своїх умовах.
- Єврокомісія висунула пропозицію НАК “Нафтогаз України” та російському “Газпрому” щодо умов транзиту газу після 2019 року.
- Голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв заявив, що пропозиція – “це певна точка відліку”, але деталі не розкрив.
- “Газпром” заявив, що може зберегти транзит газу через Україну у розмірі 10-15 млрд кубометрів на рік, якщо українська сторона доведе економічну доцільність нового контракту.
- Планується, що з кінця 2019 року газотранспортний коридор “Північний потік-2” буде транспортувати близько 55 млрд кубометрів російського газу щорічно з РФ через Балтійське море до Німеччини.
- Противники проекту – Польща, країни Балтії, Україна та США – стверджують, що “Північний потік-2” збільшить залежність ЄС від “Газпрому”, який вже поставляє близько третини обсягів газу в ЄС.
- Країни Євросоюзу дійшли згоди з приводу регулювання проекту “Північний потік-2”.
- Однією з узгоджених пропозицій стало те, що відповідальність за газопроводи з третіми країнами, такими як Росія, лежить на країні, де газопровід вперше стикується з європейською мережею.
- Таким чином, Берлін і Париж домовилися, що всі рішення по “Північному потоку-2” буде приймати Німеччина.