Медсестра з тернопільської області вже тиждень перебуває на апараті штучної вентиляції легень
Тиждень жінка перебуває на апараті штучної вентиляції легень.
Родичі інфікованої коронавірусом 41-річної жінки, яка лікується у місті Монастириська Тернопільської області та працювала там медсестрою, скаржаться на умови лікування, оскільки вона вже тиждень перебуває на апараті штучної вентиляції легень, а також на відмову лікарів перевести її до обласної лікарні.
Про це вони розповіли у коментарі ТСН.ua.
За їхніми словами, жінку госпіталізували 17 березня у лікарню міста Монастириська, де їй діагностували двобічну пневмонію. Через пару днів стан погіршився, її перевели до реанімаційного відділення та підключили до апарату штучної вентиляції легень.
“До п’ятниці її стан взагалі не покращувався і сім’я попросила госпіталізувати до м. Тернопіль або викликати бригаду з Тернополя. Ввечері приїхав обласний інфекціоніст. Він сказав, що Тернопіль відмовляється приймати і після того як її оглянули, сказали що такі захворювання лікуються на місці, а навіть якщо б Тернопіль погодився прийняти, то у них немає настільки сильного обладнання в швидких, щоб доправити. Стан здоров’я її так і не покращився. В неділю ми знову попросили викликати бригаду з Тернополя, щоб хоча б чимось допомогти. Приїхали після обіду, повторно оглянули, сказали , що у них немає необхідної швидкої для такого транспортування”, – зазначають родичі.
Через деякий час родичі знайшли швидку із необхідним обладнанням, однак у місті відмовились приймати. Чергове прохання про переведення до Тернополя вже після офіційного діагнозу COVID-19 також не було прийнято. За словами родичів, бригада лікарів з Тернополя зазначила, що її хвороба може бути вилікувана на місці. Водночас, 25 березня стан жінки, як зазначають родичі, покращився, вона вже почала поступово знімати маску та дихати самостійно, а також вставати з ліжка і ходити.
ТСН.ua намагався додзвонитися до місцевої лікарні у місті Монастириська, однак телефони там не відповідають. В інфекційному відділенні міської лікарні швидкої допомоги Тернополя порадили за коментарем звернутися до головного лікаря, який перебував на нараді. Водночас лікарі з самого міста, які вже знають про цю проблему, зазначають, що важливим є питання можливої транспортабельності пацієнта, і якщо існують ризики, що хворого не зможуть перевезти успішно з однієї лікарні до іншої, то лікарі майже ніколи не нададуть на це згоди, незважаючи на прохання родичів.
Окрім цього сам новий голова Тернопільської ОДА Володимир Труш зазначив, що хворих із підозрою на зараження новим коронавірусом не будуть везти до обласного центру, а лікуватимуть у районних лікарнях.