Майже половина українців отримують соціальну допомогу – Рева
Міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив, що близько 44% українців отримують державну допомогу.
“Приблизно 44% людей отримують ті чи інші види державної соціальної допомоги. Але ми повинні розуміти, що, згідно з Конституцією, Україна – держава соціальна”, – сказав міністр в ефірі Радіо Свобода.
Зокрема, за його словами, нині 5 мільйонів домогосподарств в Україні отримують субсидії.
“Вже станом на сьогодні близько 5 мільйонів домогосподарств субсидію отримують. Ще мільйон 900 тисяч – ми подивимося, скільки з них прийде, як вони задекларують свої доходи і так далі.
Як зазначив міністр, чимало тих, хто претендує на субсидію, не витримують перевірки декларацій.
“923 тисячі домогосподарств із 6 мільйонів 900 тисяч декларували відсутність доходів. А коли починаються вибіркові перевірки, з’ясовується, що частина цих людей, звичайно, не всі, купують дорогі автомобілі, купують квартири, купують будинки”, – розповів він.
Як повідомлялося, 19 жовтня генеральний директор Директорату сім’ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики Віталій Музиченко заявляв, що в Україні приблизно дві третини населення отримують різні види соціальної допомоги.
За його словами, нині в Україні зафіксовано майже 7 млн домогосподарств, які отримують житлові субсидії.
До речі, в уряді пропонують розширити базу єдиного соціального внеску. Уряд готує зміни до законодавства, які дозволять збирати більше податків з українців.
В уряді пропонують розширити базу єдиного соціального внеску (ЄСВ), щоб стимулювати легалізацію доходів. Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді розширити базу оподаткування ЄСВ в розмірі 22% з 15 мінімальних зарплат (55,8 тисячі гривень) до 25 (104,3 тисячі гривень). Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева на засіданні Кабміну.
“Ставка ЄСВ для заробітних плат, які перевищують межу в 104 тис грн буде зменшуватися аж до 5% для суми, яка перевищує 270 розмірів мінімальних зарплат. Також пропонується встановити в законодавстві про працю принцип диференціації заробітних плат на підприємствах”, – сказав Рева.
Крім того, в уряді пропонують ввести регресивну шкалу відрахувань ЄСВ.
Як заявив глава відомства Андрій Рева, ставка ЄСВ для зарплат, які перевищують 104 тисячі гривень, буде зменшуватися аж до 5% для суми, яка, в свою чергу, перевищує 270 розмірів мінімальних зарплат.
“Ми також пропонуємо встановити в законодавстві про працю принцип диференціації заробітних плат на українських підприємствах”, – зазначив Рева.
Міністр також зазначив, що разом з цим пропонується посилити відповідальність за несплату ЄСВ до рівня, аналогічного боржникам по аліментах, зокрема обмежити виїзд за кордон, управління транспортними засобами (сьогодні борг по сплаті ЄСВ становить 12 млрд. грн., з яких 3 млрд – борг фізичних осіб-підприємців, які сплачують внесок на мінімальному рівні).
Рева також відзначив, що 84 тисячі керівників підприємств отримують мінімальну зарплату в Україні, 20 тис з них – в Києві. Тоді як до зниження ставок ЄСВ в 2016 році з 38% до 22% цей показник був 28 тисяч
“Також 75% підприємств демонструють середню зарплату – до 4 тис грн, і це приватний сектор … Кваліфікований і некваліфіковану працю оплачується за документами однаково”, – зазначив міністр.
За оцінками Мінсоцполітики, додаткові надходження до бюджету від запропонованих заходів можуть скласти до 10 млрд грн.