Луценко заявив про відсутність результатів у роботі НАБУ
Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив про відсутність результатів в роботі Національного антикорупційного бюро (НАБУ), а конфлікт між Бюро та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою назвав “безглуздим”.
Про це він сказав ввечері 23 вересня у інтерв’ю “ТСН.Тиждень”.
“Усіх пообзивати корупціонерами, негідниками, які хочуть зла всій країні – це дуже легко, але це дорога в нікуди. Це дорога в нікуди, якою, на жаль, наполегливо йде керівництво НАБУ.
Так, я розумію, що після цього інтерв’ю маса борців з корупцією, які живуть за рахунок іноземних грантів, скажуть, що я знову дискредитую НАБУ. Я просто цитую, що у них немає результатів. Їх не існує”, – підкреслив Луценко.
“Якщо справа дійсно персонально у Ситнику, значить, треба цю проблему вирішувати. Якщо питання є, скажімо, до законності функціонування механізму, напевно, треба поправити. Але далі вдавати, що все добре, вже неможливо”, – сказав глава ГПУ.
Крім цього, Луценко заявив, що єдиний метод оцінити роботу Ситника на посаді глави НАБУ – провести відкритий аудит роботи двох структур (НАБУ і САП).
Раніше Луценко повідомив, що підозру директору НАБУ Артему Ситнику у справі щодо можливого розголошення даних буде оголошено після відповіді мобільного оператора щодо інформації з телефонів журналістів.
Як повідомлялося, 4 вересня “Радіо Свобода” висловило обурення ухвалою суду, який дав Генеральній прокуратурі доступ до інформації з телефону журналістки та головного редактора програми розслідувань “Схеми” Наталії Седлецької.
Група депутатів звернулася до генпрокурора з проханням про невідкладний прийом через це рішення суду.
Генпрокурор Юрій Луценко пояснив необхідність доступу до телефону журналістки програми “Схеми” Наталії Седлецької тим, що вона відмовилась надавати певну інформацію у справі про розголошення таємниці слідства.
Згодом стало відомо, що, крім інформації з телефону Седлецької, суд дав доступ ГПУ до інформації з телефонів іншої журналістки Христини Бердинських та ще однієї людини, яка не є публічною.
Генпрокуратура з 2017 року розслідує кримінальне провадження проти директора НАБУ Артема Ситника через ймовірне розголошення даних слідства на підставі опублікованого в інтернеті аудіо-запису, де людина з голосом, схожим на Ситника, розповідає журналістам деталі деяких резонансних справ.
Провадження щодо директора НАБУ було відкрите за зверненням депутатки від “Народного фронту” Олени Масоріної та цивільної дружини у минулому військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика Ірини Німець.
За даними слідства, розмова Ситника з низкою українських журналістів не під запис відбулася в Києві у травні 2017 року. Керівник НАБУ відкидає звинувачення, що під час неформального спілкування порушив законодавство.
У середу, 19 вересня, біля будівлі САП стався конфлікт між представниками НАБУ і САП. Холодницький вважає, що НАБУ намагалися встановити прослуховуванняв його кабінеті, в НАБУ це заперечують.