Секретар РНБО про курс долара та зміцнення національної валюти: штучне явище

Курс долара щодо гривні на кінець місяця мав би становити 29,1 гривні, однак станом на 20 жовтня він становив 26,1 гривні. Це є свідченням того, що таке явище є штучним. Про це в інтерв’ю РБК розповів секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов.

“Ми проходимо бюджет 2021 року. Розрахунки Національного банку та Кабінету міністрів – середньозважений річний курс гривні 28,8 гривні за долар. На кінець року ми повинні з вами мати курс 29,1. Що, як ми бачимо, відбувається в банківській системі? Банківська система 2 січня 2021 року має курс долара 28,4. Ми розмовляємо 20 жовтня – курс 26,1. Трохи його не обвалили. Це штучне явище, адже за нормативними документами Національного банку вони роблять все правильно. І тоді у мене питання, хто написав всі ці алгоритми“, — зазначив секретар РНБО.

За його словами, таким чином в Україні відбувається дефляція:

“У нас виходить, що ми зміцнюємо національну валюту, але для кого? Для тих людей, які тримають ОВДП?”

Водночас він підозрює, що “хтось” у цій ситуації є “вигодоодержувачем”.

Процентна ставка в нашій банківській системі абсолютно несправедлива по відношенню до бізнесу. Наш бізнес не може конкурувати з процентною ставкою, яка є в інших країнах. Про це чомусь ніхто ніколи не говорить, про це немає дискусії. Тому що є вислів “гроші люблять тишу”. Але не в цьому процесі”, — вважає Данілов.

На його переконання, у фінансовій системі України слід говорити про конструкцію, яка була побудована системою:

“Тобто система породила систему. І на сьогоднішній день це виклик, тому що в країні є монополізація. Монополізація інформаційних, промислових секторів і так далі – це одна частина. Але є монополізація й у фінансовій сфері – це дуже небезпечний елемент”.

“Це фундаментальне питання. І те, що стосується фінансів… На сьогодні банківська система сама не працює в тому вигляді, в якому вона повинна була б працювати на нашу державу. Це сталося через те, що система була побудована за відсутності контролю з боку Національного банку. І коли Ігорю Валерійовичу Коломойському розповідають про те, що він щось там робив… Він поодинці це робити не міг, в цьому брали участь ті люди, які перебували тоді в Національному банку, і прізвища яких ніхто не хоче називати“, — додав секретар.

Водночас він додав, що ці “прізвища” не перебувають сьогодні “у процесуально-слідчих відносинах з державою”. Це, на його думку, є “абсолютно несправедливим”: “Тому що вирішивши питання тільки Коломойського, ми не вирішуємо задачу з іншими відповідальними, які на сьогоднішні є“.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram