Луценко визнав помилку у публічному зведенні рахунків з НАБУ

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що було помилкою виносити конфлікт з Національним антикорупційним бюро України у публічну площину

Про це він заявив у інтерв’ю українським телеканалам, передає ТСН.

За словами очільника Генпрокуратури, замість публічних суперечок з директором НАБУ Артемом Ситником, необхідно було “за столом обговорювати проблеми і робити реальні кроки на зустріч одне одному”.

“Ми зустрілися з паном Ситником буквально днями. Після його повернення зі Сполучених Штатів ми провели обговорення ситуації, і спільно прийшли до того, що було помилкою публічне зведення рахунків. Заяви НАБУ про те, що їм перешкоджають. Інші речі, в тому числі з мого боку. Дійсно не розуміють ні українці, ні за кордоном”, – сказав Луценко.

При цьому він наголосив, що не має права закривати очі на порушення законодавства з боку НАБУ. Тому він ініціював зміни до законів, щоб скасувати “неадекватну” норму щодо набрання агентів НАБУ на відкритих конкурсах.

“Усім зрозуміло, що це ненормально. Штірліц, напевно, з розуму зійшов би, якби йому сказали, що треба пройти відкритий конкурс. Але з іншого боку – це закон. Якщо він неправильний – його міняють. Але не порушують”, – сказав Луценко.

Нагадаємо, що генпрокурор Юрій Луценко заявив, що усі агенти НАБУ, які працюють під прикриттям, є нелегальними. Він також звинуватив детективів у використанні контрабандної техніки.

Директор НАБУ Артем Ситник, коментуючи звинувачення Юрія Луценка, заявив, що зараз відбувається фінальний опір корупційної системи.

Між НАБУ, ГПУ і СБУ спалахнув конфлікт. Агент Бюро під прикриттям був затриманий співробітниками спецслужби. Генпрокуратура підозрює його в провокуванні хабара. НАБУ звинуватило ГПУ і СБУ в зриві секретної операції щодо виявлення корупції в Держміграційній службі.