Лікарі просять посилити карантин у столиці, бо лікарні забиті важкими хворими
В останні дні в 4-мільйонному Києві фіксують близько тисячі заражень на коронавірус. Як волонтери, так уже й лікарі, не приховують: ліжко-місць на госпіталізацію практично немає, лікарні забиті під 100%, а з киснем, який життєво необхідний пацієнтам із коронавірусом, у столиці склалася просто катастрофічна ситуація. Як це хворіти – коронавірусом у Києві пише OBOZREVATEL
Смертність ростиме
Станом на ранок вівторка, 10 листопада, в Києві зафіксовано 747 нових випадків коронавірусу. Це всього лише на один випадок менше, ніж було добою раніше. У лікарні госпіталізували 74 пацієнтів, 337 видужали. Найбільше випадків захворювання виявили в Деснянському районі – 145, у Дніпровському – 103 і в Подільському – 82. Статистика хворих зростає з кожним днем. Лікарі не приховують: лікарні дійсно забиті важкими пацієнтами. Переважно це ті, кому життєво необхідний кисень.
Ситуація в Києві – вкрай напружена, погоджується в коментарі лікар-анестезіолог вищої категорії та експерт Міністерства охорони здоров’я Сергій Дубров. Відділення під “ковід” у більшості лікарень заповнені до 90-100%. А ті, які відкриваються, тобто нові, не мають достатньої кількості життєво необхідного кисню.
“Це колосальна проблема, тому що кисень – основний метод лікування пацієнтів із коронавірусом. Ми вже наближаємося до максимального навантаження на персонал і надані ліжко-місця. Якщо кількість хворих збільшуватиметься, якість допомоги погіршуватиметься. Відповідно, зростатиме смертність. Ми на межі, час думати про посилення карантину”, – заявив лікар.
Одна із сімейних лікарок у Солом’янському районі, яка попросила не вказувати її імені, підтвердила ЗМІ, що ситуація із захворюваністю на ковід у столиці з кожним днем усе гірша тому, що зростає кількість “важких” пацієнтів: “Якщо влітку було багато легких форм, у мене 98% лікувалися вдома, то зараз кожен другий потребує госпіталізації. А місць у лікарнях немає, навіть для людей із грошима. Тільки для важких, яким критично необхідний кисень. І то потрібно буквально вимолювати це місце або шукати “по знайомству”. Боюся собі навіть уявити, що і як буде далі”.
Скоро почнеться найжахливіше
Волонтерка Леся Литвинова, яка зокрема й допомогає хворим на ковід, не приховує своїх емоцій, мовляв, “якщо зовсім коротко описати ситуацію з коронавірусом у Києві – то це п***ць”. Особливо з концентратами кисню. Поставка, яка мала бути 9 листопада в понеділок, затримується щонайменше до четверга, 12 листопада. З якихось причин Китай не відправив літак із вантажем.
Водночас Литвинова нагадала, що, незважаючи на піврічну епідемію, все тільки починається, і нинішня ситуація щодо захворюваності навіть не пік. Найжахливіше почнеться, коли лікарям доведеться “сортувати” хворих – кому дати шанс вижити, а кому ні.
“Не хочу доживати до цього моменту, чесно. За моїми відчуттями, лікарні Києва забиті на 100%. Якісь місця, звичайно, є, але без кисню, лікарів і ліків. Але тут треба розуміти, що таке місце в лікарні. Якщо це ліжко без кисню – це не місце. З таким же успіхом можна і в приймальні лежати. “Ми стали на чергу на госпіталізацію” – звучить дико, але така нинішня реальність у столиці”, – підсумувала волонтерка.
За офіційною статистикою, в Києві на коронавірус захворіло майже 45 тис. осіб. Неофіційно, на думку епідеміологів, ця кількість щонайменше у 3-4 рази більша. За словами заступниці глави департаменту охорони здоров’я КМДА Галини Зборомирської, в столиці для хворих на коронавірус виділені 2 266 ліжок у 18 лікарнях. Щоб не перевантажувати медсистему, щодня з лікарень виписують приблизно стільки ж пацієнтів, скільки й госпіталізують.
“Якщо динаміка захворюваності буде такою ж, як зараз – буде гірше. Так, можна розмістити ліжка в Палаці спорту, але хто там працюватиме і на чому? Основний момент – розводка кисню. Він повинен бути надійним, в достатній кількості, а в непристосованих приміщеннях це питання дуже спірне. В деяких лікарнях тільки 20-22% ліжок забезпечені киснем. Є хворі, в яких низька сатурація, 70-80%, а вони тільки тричі по годині дихають їм. Це не варіант! При низькій сатурації пацієнт постійно має знаходитися на кисні. Ми опинилися на межі необхідності введення жорстких карантинних обмежень. Пора думати про посилення. Про це думають і в уряді, і в міністерстві. Ми розуміємо, що народ виснажений цим карантином, психологічно дуже важко, але це єдине, що може допомогти розірвати ланцюг передачі інфекції”, – підсумував лікар Дубров.