Лазебна: без накопичувального рівня пенсійної системи українці не матимуть гідної пенсії

В Україні вирішили запровадити накопичувальну пенсійну систему для працівників підприємств великої приватизації. Це дозволить більшості працюючих українців мати пенсійний рахунок із власними накопиченнями. Про накопичувальні пенсії для працівників підприємств, що приватизуються, а також про допомогу на розвиток бізнесу – в ексклюзивному інтерв’ю 24 каналу розповіла міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

Так, за словами Лазебної, без функціонування накопичувального рівня пенсійної системи українці не зможуть отримувати гідну пенсію.

“З огляду на нашу демографію, ми маємо розуміти, що без власних пенсійних накопичень гідних доходів у літньому віці не буде. Тому пенсійні накопичення мають стати модою, а потім нормою. В тому числі, і пенсійні програми від роботодавця”, – наголосила міністерка.

При цьому Лазебна наголосила, що в Україні підприємства без пенсійної програми мають бути винятком, а не правилом. За її словами, при виборі місця роботи українці повинні мати можливість порівнювати умови пенсійних програм та обирати найкращі. Держава своєю чергою має стимулювати створення якнайбільшої кількості успішних прикладів у цій сфері.

“Підприємство без пенсійної програми має бути виключенням, а не правилом. Люди мають обирати місце роботи, в тому числі, порівнюючи умови пенсійних програм. А завдання держави – стимулювати створення якомога більшої кількості успішних прикладів, які бажатимуть наслідувати інші”, – сказала Лазебна

Міністр також уточнила, що це стосується тих підприємств, які згідно з умовами продажу зберігають основні види діяльності та одночасно налічують у своєму штаті понад 100 працівників.

“Нові власники об’єктів великої приватизації можуть вирішити створити власний корпоративний недержавний пенсійний фонд. Чи, як варіант, створити відкритий НПФ і потім претендувати на його участь у другому рівні пенсійної системи. Або ж просто обрати один з діючих НПФ і укласти з ним пенсійний контракт. Ще один із можливих варіантів – скористатись принципом “гроші йдуть за людиною” і запропонувати працівникам самостійно обрати НПФ”, – наголосила міністерка.

“Майбутні власники таких підприємств укладатимуть пенсійні контракти з недержавними пенсійними фондами та сплачуватимуть накопичувальні внески на користь працівників. Внески будуть здійснюватися за рахунок роботодавця. Вони мають бути не менше 4% заробітної плати працівника“, – сказала вона.
На додачу до цього Лазебна нагадала, що виходячи з чинного законодавства, і роботодавці, і працівники мають податкові пільги на внески до недержавних пенсійних фондів. Таким чином, на них не нараховується єдиний соціальний внесок, з них не утримується військовий збір та податок на доходи фізичних осіб.

 

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram