Так, за словами Лазебної, без функціонування накопичувального рівня пенсійної системи українці не зможуть отримувати гідну пенсію.
“З огляду на нашу демографію, ми маємо розуміти, що без власних пенсійних накопичень гідних доходів у літньому віці не буде. Тому пенсійні накопичення мають стати модою, а потім нормою. В тому числі, і пенсійні програми від роботодавця”, – наголосила міністерка.
При цьому Лазебна наголосила, що в Україні підприємства без пенсійної програми мають бути винятком, а не правилом. За її словами, при виборі місця роботи українці повинні мати можливість порівнювати умови пенсійних програм та обирати найкращі. Держава своєю чергою має стимулювати створення якнайбільшої кількості успішних прикладів у цій сфері.
“Підприємство без пенсійної програми має бути виключенням, а не правилом. Люди мають обирати місце роботи, в тому числі, порівнюючи умови пенсійних програм. А завдання держави – стимулювати створення якомога більшої кількості успішних прикладів, які бажатимуть наслідувати інші”, – сказала Лазебна
Міністр також уточнила, що це стосується тих підприємств, які згідно з умовами продажу зберігають основні види діяльності та одночасно налічують у своєму штаті понад 100 працівників.
“Нові власники об’єктів великої приватизації можуть вирішити створити власний корпоративний недержавний пенсійний фонд. Чи, як варіант, створити відкритий НПФ і потім претендувати на його участь у другому рівні пенсійної системи. Або ж просто обрати один з діючих НПФ і укласти з ним пенсійний контракт. Ще один із можливих варіантів – скористатись принципом “гроші йдуть за людиною” і запропонувати працівникам самостійно обрати НПФ”, – наголосила міністерка.
“Майбутні власники таких підприємств укладатимуть пенсійні контракти з недержавними пенсійними фондами та сплачуватимуть накопичувальні внески на користь працівників. Внески будуть здійснюватися за рахунок роботодавця. Вони мають бути не менше 4% заробітної плати працівника“, – сказала вона.
На додачу до цього Лазебна нагадала, що виходячи з чинного законодавства, і роботодавці, і працівники мають податкові пільги на внески до недержавних пенсійних фондів. Таким чином, на них не нараховується єдиний соціальний внесок, з них не утримується військовий збір та податок на доходи фізичних осіб.