КРЕДИТ НЕФКО: БЛАГО ЧИ ФІНАНСОВА КАБАЛА?

На першому пленарному засіданні чергової 66-ї сесії міської ради розглядалися два важливі, пов’язані між собою питання: внесення змін до міської програми підвищення енергоефективності та енергозбереження міста на 2017-2020 роки та залучення кредиту НЕФКО для фінансування інвестиційного проекту «Реконструкція мереж вуличного освітлення міста Переяслава-Хм. на основі LED-технологій та впровадження міської системи керування вуличним освітленням». Для тих, хто не в темі, скажу, що НЕФКО (NEFCO) – це Північна Екологічна Фінансова Корпорація, створена урядами скандинавських країн Норвегії, Швеції, Фінляндії, Данії та Ісландії. Корпорація фінансує екологічні проекти в країнах Центральної та Східної Європи. Діяльність НЕФКО спрямована на проекти, що покращують стан довкілля і є ефективними з точки зору витрат.

Умови НЕФКО такі: 10% співфінансування – кошти місцевого бюджету, 90% – запозичення (кредит) НЕФКО під 3% річних у гривнях без прив’язки до валютного курсу та індексу інфляції. Запозичення надається на п’ять років із погашенням протягом чотирьох останніх років. Іншими словами, перший рік після отримання кредиту платити не потрібно. Умови кредитування здаються вигідними. Але це в теорії. А в наших переяславських реаліях це виглядає дещо по-іншому.

На сесії, про яку йде мова, було запропоновано внести зміни до програми енергоефективності, а саме додати реконструкцію мереж вуличного освітлення міста на основі LED-технологій та впровадження загальноміської системи вуличного освітлення (вул. Богдана Хмельницького, Героїв Дніпра, Новокиївське шосе, Покровська, Соборна, Сковороди, Шкільна, Шевченка, Ярмаркова, Гімназійна, Мазепи, Можайська, Небесної сотні, Михайла Грушевського, пр-кт Червоноармійців) на суму 16 млн. 219 тис. грн. З них міський бюджет (співфінансування міста) виділяє 1 млн. 765 тис. грн., а 14 млн. 454 тис. грн. – це кредитні кошти НЕФКО.

Чому депутати не проголосували за дане рішення читайте у свіжому виску газети

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *