Кожен третій українець перестав платити за газ та опалення

В 2016 році рівень розрахунків населення та підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) перед Національною акціонерною компанією “Нафтогаз України” склав 69%, при цьому роком раніше рівень розрахунків становив 93%. Про це йдеться в річному звіті компанії, оприлюдненому в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦФПР), передають Українські Новини.

Зниження рівня розрахунків, в тому числі, пояснюється несвоєчасним (і не в повному обсязі) фінансуванням державного та місцевих бюджетів субвенцій та компенсацій в частині фінансування витрат на оплату пільг та житлових субсидій населенню.

Відсоток цих розрахунків також включений і Одеський припортовий завод (ОПЗ), яким у другій половині 2016 року газ поставлявся також на пільгових умовах.

Зокрема, у другій половині 2016 на “Нафтогаз” уряд наклав спеціальні зобов’язання забезпечувати газопостачання ОПЗ незалежно від наявності заборгованості.

ОПЗ не виконав свої зобов’язання щодо повноти і своєчасності оплати за поставлений газ, у зв’язку з чим утворилася заборгованість ОПЗ перед “Нафтогазом” у сумі 1,4 млрд гривень.

Цю заборгованість “Нафтогаз” намагається стягнути з ОПЗ в судовому порядку.

Як повідомляли Українські Новини, Кабмін вирішив направити 50%, або на 13,3 млрд гривень прибутку “Нафтогазу” за 2016 на дивіденди державі

В 2016 році “Нафтогаз” вперше за кілька останніх років отримав чистий прибуток у розмірі 26 528,989 млн гривень.

100% акцій “Нафтогазу” належить державі в особі Кабінету Міністрів.