Комітет ПА ОБСЄ закликав РФ вивести війська з України і повернути Крим

Загальний комітет із політичних питань та безпеки Парламентської Асамблеї ОБСЄ схвалив резолюцію із закликом забезпечити деокупацію Криму та вивести збройні сили РФ з України.

Резолюцію “Сприяння стійкому розвитку в інтересах зміцнення безпеки: роль парламентів” було ухвалено 6 липня в ході засідання комітету в рамках ХХVІІІ щорічної сесії ПА ОБСЄ, повідомляє “Укрінформ“.

“Парламентська Асамблея ОБСЄ… закликає припинити військові дії на Сході України, здійснити повне виведення великокаліберного озброєння всіма сторонами, негайно покласти край застосуванню протипіхотних мін та збільшити внесок у зусилля з розмінування, забезпечити деокупацію АР Крим та Севастополя, виведення російських збройних сил з української території та всеосяжне врегулювання конфлікту на основі Мінських домовленостей, зокрема, визначених ними зобов’язань, які не були виконані Російською Федерацією”, – йдеться у пункті 21 резолюції.

Навколо цього пункту розгорнулися дебати, оскільки російська сторона виступила із поправкою, запропонувавши усунути з резолюції згадку про необхідність забезпечення деокупації Криму та виведення російських збройних сил з української території, а також заклик до РФ виконати свої зобов’язання в рамках Мінських домовленостей, яких вона не виконує.

 Нагадаємо, 
  • Раніше під час засідання комітету з політичних питань і безпеки ПА ОБСЄ також схвалена запропонована українською делегацією резолюція щодо мілітаризації Росією тимчасово окупованих Криму та Севастополя, Чорного і Азовського морів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *