Кличка попросили відзвітувати про доцільність доставки з Китаю малочутливих експрес-тестів на коронавірус

Київ отримав з Китаю 5 тисяч експрес-тестів на коронавірус з чутливістю нижчою, ніж того вимагають європейські сертифікати якості. У столичного мера поцікавилися, чи перевіряла Київська міськдержадміністрація (КМДА) наявність у компанії-виробника ліцензії на продаж зазначених експрес-тестів, а також чи витрачали гроші з міського бюджету на їх придбання.

Про це йдеться в матеріалі KV “Нечутливі експрес-тести”.

Депутат Київради Олександр Пабат (позафракційний) звернувся до голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Віталія Кличка, щоб з’ясувати, на яких умовах були отримані 5 тисяч експрес-тестів на коронавірус з Китаю.

“Із засобів масової інформації мені, як депутату Київської міської ради, стало відомо, що отримані Києвом 10 березня поточного року швидкі тести для діагностики коронавіруса мають чутливість 30%. Необхідна ж для діагностики коронавіруса чутливість мінімум 80% “, – говориться в зверненні депутата.

Пабат підкреслив, що, за інформацією посольства Китаю в Іспанії, компанія-виробник цих тестів не отримала в Китаї ліцензію на продаж своєї продукції. “Директор Центру координації систем охорони здоров’я та надзвичайних ситуацій Міністерства охорони здоров’я Іспанії Фернандо Симон зазначив, що тести” не відповідають сертифікатам якості РЄ “. Іспанське міністерство охорони здоров’я відмовилося від цих тестів і повернуло всю партію Китаю “, – написав депутат.

У зв’язку з цим Пабат попросив Віталія Кличка повідомити, чи перевіряла КМДА наявність у компанії-виробника ліцензії на продаж зазначених експрес-тестів і відповідність сертифікатам якості РЄ, а також чи перевірялася чутливість отриманих експрес-тестів.

За минулу добу, 1 квітня, в Києві зареєстровано ще 29 нових випадків захворювання COVID-19. Таким чином, вже 161 людина в Києві має підтверджений діагноз даного захворювання. У той же час відомо про одного  померлого – це 70-річний чоловік.