Катарська криза: глава МЗС Німеччини побоюється війни у Перській затоці

Ситуація довкола блокади Катару може призвести до нової війни у Перській затоці. Ситуація “дуже серйозна”, заявив міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель.

Міністр закордонних справ ФРН Зігмар Габріель заявив, що ізоляція Катару з боку Саудівської Аравії та її союзників може призвести до нової війни у Перській затоці. “Є небезпека, що цей конфлікт може перерости у війну”, – заявив він в інтерв’ю виданню Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, передає DW.

“Після тих консультацій, які я провів цього тижня, я розумію, наскільки ситуація серйозна”, – наголосив Габріель. Протягом тижня він особисто зустрічався з главами МЗС Саудівської Аравії, Катару і Туреччини і говорив по телефону зі своїми колегами з Ірану і Кувейту. За словами міністра, є хороші шанси уникнути негативного сценарію, однак для цього необхідно шукати рішення шляхом переговорів.

Габріель оцінив “розумну і виважену позицію” державного секретаря США Рекса Тіллерсона, який закликав до припинення блокади Катару. Сам Габріель теж підтримує цей крок. “Ми твердо переконані в тому, що настав час дипломатії, що необхідно розмовляти один з одним. Німеччина і світова спільнота сильно стурбовані тим, що відбувається в регіоні Перської затоки”, – заявив він напередодні після зустрічі з главою МЗС Катару шейхом Мохаммедом аль-Тані.

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель (Angela Merkel) наголосила, що конфлікт неможливо розв’язати, “якщо до розмови абсолютно не будуть залучені певні гравці – включаючи Катар, включаючи Туреччину і включаючи Іран”.

“Політичне рішення можливе, тільки коли всі підтримують один з одним контакт. На цьому ми наполягаємо”, – заявила канцлер ФРН.

Саудівська Аравія і низка її союзників 5 червня розірвали дипломатичні відносини з Катаром і ввели проти цього емірату морську й повітряну блокаду. Учасники блокади звинувачують Катар в наданні підтримки терористичним угрупованням.