Канада не надаватиме Україні летальну зброю безкоштовно

Канада підтримує суверенітет України, але не надаватиме безкоштовно летальну зброю.

Про це йдеться у письмовій відповіді уряду Канади на звіт Постійного комітету федерального парламенту із питань оборони, передає “Укрінформ”.

“Уряд Канади відданий підтримці України у її зусиллях із підтримки суверенітету, безпеки та стабільності, але не розглядає активно надання летальної підтримки Україні у формі безоплатної передачі летальної зброї від одного війська іншому”, – зазначається у відповіді.

“Уряд Канади залишається у тісному контакті із урядом України стосовно його запиту на військове обладнання”, – підкреслюється у документі.

 Як повідомлялося, у грудні 2017 року Постійний комітет з національної оборони Канади запропонував уряду підтримати надання Україні летальної зброї, але за умови, що Київ продовжить боротьбу з корупцією на всіх рівнях.

 Тоді члени Комітету здійснили поїздку в Україну у жовтні 2017 року та додатково провели зустрічі в Оттаві щодо ситуації на Донбасі.

Після цього було зроблено даний звіт, у якому йдеться у першу чергу про канадську військову допомогу Україні та про те, як вона може бути зміцнена у найближчому майбутньому.

Так, у звіті зазначено, що з 2014 року Канада надала Україні нелетальне військове озброєння на суму понад 16 мільйонів доларів, а також розгорнула сотні своїх військових для проведення навчань українських солдатів.

Також очікується, що в найближчі два роки буде надано додаткову військову допомогу на суму 7,25 млн доларів.

“Однак ряд свідків припускають, що настав час для Канади серйозно розглянути також питання постачання Україні летального озброєння та оборонної військової техніки. Українські урядовці неодноразово виступали з цією пропозицією до членів Комітету під час візиту в Україну”, – йдеться у доповіді.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *