Які податки повинні платити українські заробітчани
Українці, які працюють за кордоном, після приїзду додому повинні заповнити декларацію та сплатити податки. Ескперт Олександр Почкун, гендиректор Baker Tilly Ukraine розповів, які суми доведеться віддати державі.
Якщо громадянин працює у країні, з якою укладена угода щодо податків, працівник має заповнити декларацію та компенсувати лише податкову ставку. Наприклад робітникам у Болгарії слід платити 10% з прибутку, а потім в Україні віддати ще 9,5% (у нас подохідний податок складає 19,5%).
Якщо українець працює у країні, з якою договір не підписаний, потрібно платити повний податок за місцем роботи за кордоном, а потім ще в Україні 19,5%.
«Часто наші заробітчани отримують неофіційний дохід. Частина працює неофіційно. Місцевий вимагатиме захисту, гарантії, офіційний дохід, який може показати в банку. А українському працівнику важливо заробити гроші і відправити додому. Якщо він спробує задекларувати їх в Україні, договір про усунення подвійного оподаткування діяти не буде», – пояснив фахівець.
Державна податкова служба України планує розробити систему, щоб декларувати всі доходи працюючих за кордоном українців, розповів глава відомства Олексій Любченко. На даний момент з 12 млрд доларів, що надходять в Україну, декларуються тільки 11 млрд гривень.
Раніше у Мінсоцполітики пояснили, хто із заробітчан має право на субсидію. Трудовим мігрантам, які не задекларували доходи, відмовлять у допомозі з оплатою послуг ЖКГ.