Хто постраждав від “націоналізації” підприємств бойовиками “ЛДНР” (інфографіка)
Спільна заява терористів ЛНР і ДНР про введення зовнішнього управління на українських підприємствах в окупованій частині Донбасу з’явилося вранці 27 лютого. 2 березня інформаційні ресурси бойовиків опублікували список експропрійованих українських підприємств. Всього в ньому виявилося 43 об’єкти.
Головним постраждалим очікувано став Рінат Ахметов. Мільярдерові належать найбільші вугледобувні та металургійні активи Донбасу. Втрата однієї тільки металургії в зоні АТО позбавить Метінвест 10% виручки або більше $ 600 млн в рік.
Ахметов – не єдиний олігарх, потерпілий від окупації Донбасу. Докучаєвським флюсо-доломітним комбінатом він володіє спільно з Ігорем Коломойським. Єнакіївським коксохімпромом – з Юрієм Іванющенком, який входить до найближчого оточення Віктора Януковича.
Також в списку експропрійованого майна виявилися підприємства Дмитра Фірташа, Віктора Нусенкіса, Юхима Звягільського, телекомунікаційної групи Turkcell, Віктора Чмілева – партнера вугільного бізнесмена Андрія Орлова, і прописаною в Єнакієвому Ольги Щировою
Що відбувається з підприємствами на окупованій частині Луганської області поки невідомо. У мережу потрапив лише якийсь “документ”, в якому “влада ЛНР” заявила про введення зовнішньої адміністрації на трьох вугледобувних підприємствах, що належать Ахметову: Краснодонвугілля, ДТЕК Ровенькиантрацит і ДТЕК Свердловантрацит.
Частина захоплених підприємств може перейти під оперативний контроль побіжного бізнесмена Сергія Курченка, випливає з переговорів між терористами, які перехопила Служба безпеки України.
У групі СКМ Ахметова стверджують, що відмовляються реєструвати свої підприємства на окупованій території