Хто і чому в Україні повинен починати накопичувати мобі на пенсію

З’явилася версія, хто і головне – чому в Україні практично невідкладно

повинен починати збирати собі на пенсію вже зараз.

Українцям, яким в цьому році виповнюється 50 років, було 21, коли разом з розвалом Радянського союзу пропали і заощадження десятків мільйонів людей по всій країні. 20-річним, які бачили кредитну кризу 2008 року і обвал гривні з 4,5 до 8 грн / $, вже 32. Тим, хто в 20 з невеликим спостерігав за падінням економіки і триразовою девальвацією після війни, що почалася в 2014-му, зараз близько 25.

Про це повідомляє Соцпортал з посиланням на Focus.

Причина:

Ситуація з дірою в Пенсійному фонді (170 млрд грн в 2020 році) і демографією (в 90-х і 2010-х в Україні спостерігалися спади народжуваності) говорить про те, що три покоління українців працездатного віку навряд чи будуть мати нормальне забезпечення від держави, якщо солідарна пенсійна система залишиться єдиним джерелом для виплати пенсій.

Вихід із ситуації:

В ідеалі вони вже зараз повинні починати збирати собі на пенсію, як це роблять жителі більшості розвинених країн. Але поки ця історія – не про Україну. Згідно з дослідженням USAID (червень 2019 року), лише третина українців, розподіляючи дохід, орієнтуються на довгострокову перспективу (як мінімум, більше року), 18% вважають, що краще витратити гроші тут і зараз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *