ЛЮДИ З КАЛИНІВКИ ТІКАЮТЬ В ХАЛАТАХ З ДІТЬМИ НА РУКАХ

Підрозділи Національної гвардії та Національної поліції України, у взаємодії з місцевими органами влади, проводять евакуацію людей із найближчих населених пунктів: Калинівка, Павлівка і Мізяки.

ЛЮДИ З КАЛИНІВКИ ТІКАЮТЬ В ХАЛАТАХ З ДІТЬМИ НА РУКАХ

На території складу боєприпасів в Калинівці Вінницької області площа займання складає близько 10 відсотків від загальної площі арсеналу. У половині охоплених вогнем сховищ боєприпаси відсутні. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Генеральний штаб.
На місці події працює оперативна група Генерального штабу та Міноборони.

У повідомленні йдеться, що підрозділи Національної гвардії та Національної поліції України, у взаємодії з місцевими органами влади, проводять евакуацію людей з найближчих населених пунктів: Калинівка, Павлівка та Мізяки.
Оперативно-слідча група Служби безпеки України теж працює на місці події спільно з іншими правоохоронцями.

На дорогах утворилися затори. Траса, яка веде з Вінниччини до Києва вся заповнена автомобілями з людьми, які тікають від вибухів, які почалися на складах в смт. Калинівка.

Вогонь на військових складах під Вінницею гасять пожежними танками
Журналістка ТСН з місяця події розповідає, що люди одягнені в домашній одяг і тікали лише з найнеобхіднішим. Дехто, хто не має змоги виїхати, ховається у бункерах другої світової війни.

На складі в Калинівці не зберігалися ніякі види хімічних речовин, вибухи зафіксовані виключно на майданчику танкових боєприпасів, повідомив керівник управління по зв’язках з громадськістю Генштабу ЗСУ Богдан Сеник, передає 112 Україна.

“У мене є інформація, що вибухи були якраз на майданчику зберігання танкових боєприпасів”, – сказав він.

При цьому керівник прес-служби Генштабу спростував інформацію про хімічні речовини, які нібито зберігалися в Калинівці як “ту, що е відповідає дійсності”.

Відповідати за скоєне, за словами Сеника, повинен командир частини.

“Якщо це військова частина, то відповідальність несе, звичайно, командир частини. Але визначати винних можна буде тільки після того, як відповідні оперативні правоохоронні групи з’ясують, що там насправді сталося”, – зазначив він.

Ситуація у Калинівці, де сталася пожежа та детонація боєприпасів на військових складах, є контрольованою і ключове завдання всіх служб – потурбуватися про безпеку людей, заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі телеканалу Прямий. Глава Уряду перебуває на місці події.

“Сьогодні мобілізовано усі служби, які займаються евакуацією та ліквідацію того, що відбулось. Ситуація є контрольованою і вживаються заходи по гасінню самої пожежі. Мобілізовано техніку у достатній кількості і особовий склад у достатній кількості. Працюють підрозділи національної поліції щодо евакуації з можливої, підкреслюю можливої, зони ураження – 5 кілометрів. Я хотів би запевнити – все що можливо буде зробити – ми зробимо”, – сказав Гройсман.

За його словами, кожен підрозділ у повній мірі виконує свої функції: “І Національна поліція і Національна гвардія, і Міністерство оборони. Я думаю, що по завершенню ліквідації ми дійсно проаналізуємо ці дії. Але сьогодні всі працюють щоби досягти мети. Все буде добре”.

“Зрозуміло, неконтрольовані вибухи можуть нанести ураження… Найголовніше, щоб ніхто не постраждав і не загинув. Заходи особистої безпеки – перш за все. А щодо роботи спеціальних служб – ми цим займаємося настільки, наскільки потрібно, щоб навести лад. Вся територія можливого ураження вже відпрацьовується. Вінницька міська рада надала достатню кількість необхідного транспорту для того, щоб перевезти цих громадян, які будуть мати бажання евакуюватись. Є ще додаткова кількість автобусів. Плюс є три ймовірних місця розміщення евакуйованих. Все, що стосується медицини у місті теж фактично реалізовано”, – додав голова уряду.

За словами прем’єра, за попередньою версією пожежа на військовому складі сталася не у результаті самозапалення.

“Була зовнішня причина, але я не хочу це коментувати – це будуть коментувати відповідні органи”, – підкреслив Гройсман.

Як повідомляє головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook, Служба безпеки України мала інформацію про можливу підготовку диверсії у Вінницькій області 26 вересня, в день народження Президента Петра Порошенка.

“Про можливість здійснення диверсії на території Вінницької області саме в цей день було відомо Службі безпеки, і влада зробила масштабний пошук диверсантів”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначає Бутусов, непрямі чинники “однозначно дозволяють стверджувати про російську диверсію як основну версію катастрофи”. Калинівка – це четвертий склад боєприпасів підірваний в Україні за останні два роки війни. Всі вибухи відбувалися не в жарку пору року, з високою пожежонебезпекою, а в холодну.

“Цей день – день народження президента Петра Порошенка, і диверсія в його рідній Вінницькій області не може бути збігом. Тому ніяких сумнівів у тому, що 48 арсенал знищений противником у мене немає”, – написав він.

У повідомленні наголошується, що 48 арсенал в Калинівці був одним з трьох найбільших складів боєприпасів в Україні, поряд з Балаклією. Площа зберігання боєприпасів становила близько 1000 гектарів. Це приблизно на 10% менше ніж розмір підірваного арсеналу в Балаклії Харківської області.

“Локалізувати вогонь вже неможливо. Вибухи в даний момент посилюються. Ніякі пожежні засоби цю стихію не блокують. Слід чекати ранку, коли вибухне і вигорить основна частина боєприпасів, і тоді вдасться оцінити розмір біди”, – пише Бутусов.

Раніше повідомлялося, що щонайменше дві людини постраждали унаслідок вибухів на складі боєприпасів у Вінницькій області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *