ГРОМАДА ПОПЕРЕДИЛА: досить брехні. НЕ ХОЧЕТЕ, ЯК МИ ВИМАГАЄМО, БУДЕМО БЛОКУВАТИ
3 червня о 10-ій годині повинна була відбутися позачергова сорок перша сесія міської ради сьомого скликання. На вимогу активістів вона збиралася задля врегулювання ситуації, котра виникла у зв’язку з появою на території нашого міста поки що невідомих громаді “засекречених” інвесторів. Освоювати гроші вони доручили нашому колишньому земляку, бо вже тривалий час як він проживає в столиці. Так ось, Володимир Куковальський на початках, коли просив в оренду міську землю, обіцяв депутатам і містянам побудувати на ній деревообробне підприємство та митний склад, але з плином часу втулив… ТЕЦ.
Це обурило громаду, адже ми маємо яскравий приклад Смілянської ТЕЦ, до якої має віношення той же Володимир Олександрович, і котра дає страшенні викиди в атмосферу, чим значно погіршує екологічний фон в тому місті та районі. Отож саме цьому й мала бути присвячена позачергова сесія. Нагадаю, що на її розгляд були винесені наступні питання: 1. Про заслуховування інформації керівництва та представників інвестора ТОВ “Енерго-промислова группа «Югенергопромтранс” щодо ситуації, яка склалась з будівництвом ТЕЦ. 2. Про інформацію міського голови Костіна Т.В. щодо звернення ініціативної групи. Проте, якимось дивним чином (хоча громада й це передбачила, маючи сумнозвісний попередній досвід), значна частина депутатів просто не з’явилися в сесійній залі, тому через відсутність кворуму сесію міської ради навіть не було відкрито.
Оскільки на сесію прийшли не лише виконавчий директор та головний інженер ТОВ “Югенергопромтрансу”, представник інвестора та небайдужі містяни, але й жителі та колишній очільник міста Сміла, громадою було прийнято рішення замість сесії провести громадське обговорення даного питання. Тому, не зважаючи на зауваження міського голови, мовляв, давайте ще почекаємо (хоч затримка у таку спеку в по вінця заповненому приміщенні була вже 40 хвилин), люди обрали головуючого та секретаря зборів. Головувати на зборах довірили Олені Анатоліївні Гичко, а протокол писала я.
Ще до початку сесії, допоки ми очікували на обранців громади, до присутніх звернувся депутат Смілянської міської ради, котрий підтримав переяславців у їх бажанні відстояти своє право жити в чистому місті. Гість розповів про те беззаконня, яке відбувається сьогодні в Смілі та підтримав нас у бажанні провести громадське обговорення даної проблеми. До речі, він прямим текстом натякав на те, що частину депутатського корпусу у їх місті бізнесмени банально “купили”.
Отож, громадське обговорення відбувалося в площині діалогу: запитання-відповідь. Першому надали слово директору ТОВ “Енерго-промислова группа “Югенергопромтранс” Андрію Мілюті, котрий вкотре запевняв громаду у потенційній вигоді для міста від даного підприємства, яка полягає в енергонезалежності (кого від кого?) та додаткових надходженнях до місцевого бюджету.
Далі слово надали представнику інвестора Павлу Цируль, котрий вибачався перед громадою за те, що ми маємо в місті не митний склад, а ТЕЦ. Він зауважив, що інвестор, інтереси якого він представляє, з першого дня будував в Переяславі саме теплову електроцентраль… Він повідомив, що пан Куковальський надавав інвестору інфомацію зовсім в іншому ракурсі і що той сном-духом не знав про те, що довкола будівництва вже тривалий час точаться такі баталії.
В ході дискусії виникало багато й суто технічних запитань, на деякі з яких відповів інженер підприємства Володимир Логин. Почули присутні й головного інспектора місцевого лісництва Григорія Сича, тимчасово відстороненого міського голову міста Сміли Олексія Ципка, директора інституту Промислової екології Олександра Сігала, керівника міськрайонного осередку Правого сектора Ігоря Дяченка та жителя міста Сергія Галицького. Потім головуюча запропонувала заслухати позицію з цього питання міського голови Тараса Костіна.
Наостанок зборів було прийняте рішення, під яким підписалася переважна більшість людей, присутніх у залі. Учасники обговорень вкотре акцентували увагу інвестора на тих помилках, які ним допускалися, на ігноруванні думки переяславців щодо будівництва даної ТЕЦ в нашому місті та вимагали його негайного призупинення. В разі відсутності реакції з боку інвестора й після цих обговорень, вердикт переяславської громади однозначний — з 18 серпня цього року почати блокування даного підприємства.
Перевтомлені брехнею і виснажені спекою, того дня люди вигукували в залі “Ганьба!” тим, до кого вже втратили будь-яку довіру. Переяславці, я пишаюся вами, пишаюся вашою небайдужістю. Пам’ятайте, що разом — ми сила!
Мар’яна ВОЛОШИН, волонтер, громадський діяч