Loading...

ГПУ розбереться з “Роттердамом”

Генеральний прокурор Юрій Луценко має намір розібратися з формулою «Роттердам +», за якою формується ціна вугілля при його закупівлі. Про це він повідомив на брифінгу, передає Інтерфакс-Україна.

«Я на минулому тижні дав розпорядження провести дослідчу перевірку матеріалів про формування тарифів з так званим« Роттердам + »в Нацкомісії регулювання енергетики. Я за посадою зобов’язаний встановити істину, чи дійсно вугілля закуповується в Україні по так званій формулі «Роттердам +», – сказав він.

Луценко повідомив, що застосування формули «Баумгартен +» при закупівлі газу також потрібно перевірити.

«Ми закуповуємо газ за формулою” Баумгартен + “. “Нафтогаз” купує газ у європейських фірм за ціною “Баумгартен +” і доставка в Україну. У мене є заяви про те, що газ насправді не відходить від території України на захід далі, ніж на 10 км від словацького кордону (з Україною). Питання: за що платиться € 40 за доставку з Австрії в Україну? Тому ми маємо намір провести дослідчу перевірку », – сказав генпрокурор.

Він пообіцяв, що в разі виявлення порушень будуть відкриті відповідні кримінальні провадження

Формула «Роттердам +» передбачає, що ціна вугілля розраховується як його вартість в порту Роттердам плюс вартість доставки в Україну.

Формула «Баумгартен +» передбачає, що ціна газу розраховується як його вартість в найбільшому європейському газовому хабі – Баумгартен (Австрія), плюс доставка до кордону України.

Раніше експерт в сфері енергетики Андрій Герус подав позов до Київського окружного адмінсуду щодо скасування постанови енергетичного регулятора про введення нової формули вартості вугілля («Роттердам +»).

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *