Київ опинився на першому місці в світі за забрудненням повітря
Київ у четвер, 16 квітня, став першим в антирейтингу міст світу за рівнем забруднення повітря.
Відповідні дані опубліковані на iqair.com. Так, українська столиця обійшла міста Китаю, В’єтнаму та Індонезії.
Максимальний показник забруднення над Києвом був зафіксований у діапазоні 238 AQI (високий). Через годину рівень піднявся до 380 AQI.
Такий високий показник впливає на здоров’я, зокрема, може викликати респіраторні захворювання. Ефект більш виражений у людей із захворюваннями легенів і серця.
Згідно з мапою ситуації із забрудненням повітря, найнебезпечніші показники були зафіксовані в Голосіївському районі. Там напередодні сталася масштабна пожежа.
При цьому в КМДА уточнили, що радіаційний фон у Києві в межах норми і становить 0,14 мікрозівертів (на 21:30).
У ДСНС заявили, що рівень забруднення повітря пов’язаний з горінням трави в лісах і сміття в приватних будинках.
“Протягом дня вітер був західного напрямку, але до вечора змінився на північно-східний. З огляду на вищезазначене, умови пересування повітряних мас і атмосферний тиск створилися сприятливі умови для поширення продуктів горіння в повітрі на території Києва”, – зауважили в ДСНС.
Також з’явилася карта ситуації із забрудненням повітря по районам столиці.
Мер Києва Віталій Кличко відреагував на ситуацію. Він розповів, що спецтранспорт “Київавтодору” буде посилено працювати над очищенням вулиць столиці.
Близько 00:00 17 квітня він повідомив, що машини вже виїхали мити вулиці міста. Мер також звернувся до жителів, закликавши їх залишатися вдома.
Нагадаємо, в столиці України 16 квітня зафіксували продукти горіння в повітрі. Жителів столиці закликали закрити вікна і не виходити на вулицю.
Причинами забрудненого повітря в КМДА називали пожежі в Житомирській області та Зоні відчуження, а також північно-західний вітер.
Як писали ЗМІ, у Чорнобильській зоні відчуження біля села Корогод 16 квітня знову спалахнула пожежа, яку 14 квітня вдалося загасити.
Пізніше стало відомо, що в регіоні сталося ускладнення обстановки та з’явилися нові три вогнища тління. Ліквідації вогню заважає сильний вітер.