ФОПам “прикручують гайки”

Податкова посилить контроль за “ФОПамі”. Це передбачено низкою правок в “ресурсний законопроект” №5600. Крім іншого, в документі передбачили посилення обліку для вже фіскалізованих підприємств

Зокрема, як розповів голова Асоціації приватних роботодавців Олександр Чумак, згідно передбачених правок в пункти 11 і 12 статті закону щодо застосування РРО, підакцизні товари можна буде продати виключно із зазначенням розширеної інформації в фіскальному чеку.

“Це додаткове внесення даних. Маленькому “ФОПу” стає менш вигідно, тому що збільшуються адміністративні витрати на додаткового фахівця – бухгалтера або касира”, – говорить Чумак.

Введення додаткових норм обліку товарних запасів. На практиці це означатиме посилення контролю і перевірок, поява штрафів за порушення.

ФОП повинен буде підтверджувати облік і походження товарів, проводити інвентаризацію товарних запасів, а також внутрішнє переміщення товарів (склад-магазин, склад-склад, магазин-магазин).

З одного боку, говорить Чумак, це стосується тільки вже фіскалізованих підприємств, але з іншого – це істотно збільшує адміністративне навантаження (додаткові витрати на облік, бухгалтерію, товарознавця та ін.).

З’являться штрафи навіть за ненавмисні помилки, а вони точно будуть у підприємця, який веде всю діяльність самостійно. До того ж даний облік не запобігає оборот контрабанди, яка потрапила в країну через митницю. Такий облік також жодним чином не може впливати на податкові зобов’язання “ФОПа” на єдиному податку. Як внутрішнє переміщення товару збільшує податки?”, – задається питанням Олександр Чумак.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram