Фірма зі «схеми Мартиненка» завдала державі збитків у понад $13 млн

Австрійська фірма «Bollwerk» слугувала посередником у продажі титанової продукції по заниженим цінам

Державне підприємство «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» протягом2017 року уклало дві третини своїх контрактів щодо поставок титанової руди з австрійською фірмою «Bollwerk». Загальна вартість цих угод перевищила$53 млн, або 1,5 млрд грн. Про це йдеться в розслідуванні Георгія Шабаєвадля програми «Схеми».

В січні 2017 року Національне антикорупційне бюро затримало в.о. голову правління «ОГХК» Руслана Журила та ще двох працівників за підозрою у зловживанні службовим становищем і вчинені злочину групою осіб за попередньою змовою.

Зазначених осіб підозрювали, в тому числі, в продажі через фірму-посередника «Bollwerk», яку пов’язують з Миколою Мартиненком, титанової продукції по заниженим цінам, що нанесло збитків державі у понад $13 млн, або майже 300 млн грн.

Попри розслідування НАБУ, держпідприємство продовжило поставляти руду через австрійську фірму-посердника. При цьому, вартість продукції для неї була в два-три раза нижчою, ніж для кінцевих споживачів української руди.

Так, у травні 2017 року російська компанія «ЭСАБ-Тюмень» закупила у «Bollwerk» 22 тонни ільменітового концентрату, який «ОГХК» продало австрійській фірмі по 18 центів за кілограм. У тому ж місяці поставка такої самої сировини такого ж об’єму іншій російській компанії «Межгосметиз-Мценск», але напряму, без посередника – принесла «ОГХК» удвічі більше грошей – близько 35 центів за кілограм. При цьому умови поставки товару були однаковими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *