Електронні аукціони з продажу деревини принесли додатковий мільярд гривень

У першому кварталі 2021 року завдяки продажу деревини через електронні аукціони державні лісогосподарства додатково отримали 1 млрд гривень. Також незабаром в Україні проведуть масштабну інвентаризацію лісів. Про це заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський під час Всеукраїнського форуму “Україна 30. Екологія”, повідомляє Укрінформ.

“Отримувати деревину тепер можуть не обрані гравці, як раніше, а будь-хто, хто запропонує найвищу ціну та виконає умови договору. Тільки за І квартал державні підприємства лісової галузі отримали 1 млрд грн додаткового доходу. Думаємо, до кінця 2022 року цей показник сягне 6 млрд грн”, — сказав Абрамовський.

За його словами, ці кошти йдуть, передусім, на збереження лісів, запобігання ландшафтним пожежам, а також на лісорозведення.

Абрамовський додав, що Міндовкілля звернулося до Міністерства фінансів з пропозицією зменшити відрахування частини чистого прибутку лісових господарств до загального фонду державного бюджету. Це має на меті покращити матеріально-технічне забезпечення підприємств, зробити використання лісових ресурсів ще більш сталим, покінчити з практикою суцільних рубок через перехід до вибіркового вирубування ділової деревини.

На думку міністра це гарантуватиме ощадливіше використання лісових ресурсів і запобігатиме появі нових залисених територій, де процес відтворення насаджень надзвичайно витратний і довготривалий.

Абрамовський також анонсував масштабну інвентаризацію українських лісів.

“Визначимо площі, видовий склад, обсяги деревини на кожній із сигнальних ділянок. І екстраполюємо отриманий результат на всі ліси. Це – краща європейська практика проведення інвентаризації”, – пояснив він.

Нагадаємо:

Рішенням Ради національної безпеки та оборони розпочався повний аудит усіх надр та їхніх користувачів, пошук і скасування незаконно отриманих дозволів і так званих сплячих ліцензій. Також особливу увагу приділять забезпеченню українців питною водою.

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram