Екзит-поли: На виборах у Латвії перемагає проросійська партія

У Латвії, за результатами опитування виборців на виході з виборчих дільниць, ймовірно, перемагає ключова проросійська партія країни – “Злагода” (“Согласие”).

Про це свідчать результати репрезентативного опитування, спільно проведеного Латвійським радіо, Латвійським телебачення та національною інформагенцією LETA спільно із ризьким університетом Страдініса.

Альтернативний екзіт-пол, проведений порталом Delfi спільно із Латвійським університетом, дає “Злагоді” нижчі результати та 4 місце, однак автори цього опитування визнають, що їх дані можуть бути помилковими через відмову російськомовних виборців відповідати на запитання, поставлені латиською мовою.

Обидва екзіт-поли свідчать, що до Сейму проходять 7 партій.

 За даними основного опитування, лідирує “Злагода” на чолі з мером Риги Нілом Ушаковим, яка отримує 19,4% голосів. На другому місці партія “Для розвитку/За!”, 13,4%. Третє місце – “Національне об’єднання”, 12,6%, четверте – Консервативна партія із 12,4%. На п’ятому місці – популістична партія KPV (“Кому належить держава”) із показником 11,5%.

Політсила нинішнього прем’єра “Партія зелених та селян” отримала провальний результат 9,7% та шосте місце, хоча їй прогнозували 2-3 місце.

Остання партія, яка швидше за все потрапить до Сейму – права “Нова єдність” із 6,9%. Всі інші партії не долають прохідний бар’єр у 5%.

Варто зауважити, що результати очікуваного переможця виборів – партії “Злагода” – дещо нижчі за очікування її лідерів. За опитуваннями прогнозувалося, що її відрив від наступних учасників буде вагомішими.

Ще одна, радикальніша проросійська партія “Союз росіян Латвії” не потрапляє до парламенту.

Раніше 6 жовтня хакери зламали соціальну мережу draugiem.lv – при спробі зайти у мережу лунав російський гімн, з’являвся російський прапор і фотографії з президентом Володимиром Путіним та “зеленими чоловічками”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *